Czarter jachtu na Azorach – zielonej perle Atlantyku

Wyobraź sobie miejsce, gdzie dzikość natury  rozpościera przed oczami krajobrazy niczym z najpiękniejszych baśni o czarodziejskich krainach. Nieustająca zieleń wzgórz, jeziora kryjące się w wygasłych wulkanicznych kraterach, liczne jaskinie i piękna kolonialna architektura czekają na Azorach. W tym najbardziej wysuniętym na zachód kawałku Europy czas ustępuje miejsca  niezliczonym ilościom zachwytów nad doskonałością przyrody. Wyjątkowo łagodny klimat Azorów sprzyja żeglowaniu i innym formom aktywnego wypoczynku. Na uwielbiających piesze wędrówki czekają trasy trekkingowe, a na miłośników dwóch kółek – kilometry tras rowerowych. 

Azory: Pico Montanha i Terceira Angra

CZARTER JACHTU NA AZORACH – 9. WYSPACH JAK Z MARZEŃ

Magia Azorów kryje się w każdej z 9 wysp należących do archipelagu. Wszystkie posiadają odmienny charakter i oryginalne krajobrazy. Sao Miguel zachwyca wulkanami, źródłami termalnymi i lasem laurowym. Santa Maria, zwana Żółtą Wyspą, słynie z najstarszych osad w archipelagu i licznych wodospadów. Na wyspie Pico można zdobyć wulkan o tej samej nazwie, wznoszący się na wysokość 2351 m n. p. m., który jest jednocześnie najwyższym szczytem Portugalii. Na wyspie Faial można zobaczyć majestatyczny krater porośnięty niebieskimi hortensjami, zaś na wyspie Terceira - krater Guilherme Moniz Kaldera o obwodzie 15 km! Wyspa Graciosa, zwana „Białą wyspą” to z kolei rezerwat biosfery ze wspaniałymi jaskiniami, a na Sao Jorge można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram całych Azorów! Dwie ostatnie wyspy – Corvo i Flores – słyną z pięknych nadmorskich klifów. Flores to wyspa pełna zieleni, jezior wulkanicznych, wodospadów i – od czego wzięła swoją nazwę – niezliczonej ilości zachwycających oczy kwiatów.

Magnesem są bez wątpienia liczne jeziora znajdujące się w kraterach wygasłych wulkanów. Największą popularność zyskał akwen Sete Cidades, który powstał w dwóch kraterach, o łącznej średnicy 12 km.

Sao Jorge Pico Esperanca i Flores Lagoa

 

CZARTER JACHTU NA AZORACH – ŻEGLARSKIE OPOWIEŚCI

Najpopularniejszy port w Portugalii to marina w mieście Horta. Jest znana na całym świecie! Żeglarze spotykają się tutaj regularnie, nawet jeśli miałby to być tylko drink w barze u Piotra. Na ścianach nabrzeża znajdują się liczne rysunki, malowane przez żeglarzy zatrzymujących się w porcie. Legenda głosi, że w łodzie tych, którzy nie zostawią na nich żadnego rysunku, uderzą silne wiatry.

CZARTER NA AZORACH – PIĘKNO PRZYRODY I RAJ DLA AKTYWNYCH

Azory nie są kierunkiem masowej turystyki. Nie każdemu przypada do gustu kapryśna pogoda i niewielka liczba piaszczystych plaż. Braki z nawiązką wynagradza jednak zachwycająca natura, której nie spotka się w żadnym innym zakątku świata. Na Azory najlepiej wybrać się od czerwca do września, gdy temperatury osiągają maksymalnie 30 stopni. Atrakcyjne połączenia lotnicze można wyszukiwać z Niemiec lub z Warszawy.

CZARTER JACHTU NA AZORACH

Na Wyspach Azorskich dostępne są nowe 3- i 4-kabinowe jachty. Można je czarterować z dwóch baz – Horta i Ponta Delgada.

Faial Baia i Floral Cascata

źródło wszystkich zdjęć