Brytyjskie Wyspy Dziewicze – czarter na Karaibach w wersji light

Brytyjskie Wyspy Dziewicze (British Virgin Islands, w skrócie BVI) są miejscem o niepowtarzalnym uroku. Aż po horyzont ciągnie się tutaj łańcuch wysp z białymi, schodzącymi do morza plażami. Miejsce idealne na czarter jachtu. W tym odległym od cywilizacji miejscu wszystko zdaje się pozostawać w całkowitej harmonii z przyrodą. Nawet gigantyczne granitowe głazy w The Baths wydają się być nieprzypadkowym dziełem natury, stworzonym w celu osłonięcia plaż i wytyczenia malowniczych ścieżek spacerowych.

Czarter jachtu na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych


CZARTER KATAMARANU NA BVI
GARŚĆ CIEKAWOSTEK

Krystalicznie czysta woda, niewielkie odległości pomiędzy wyspami, przyjaźnie wiejące pasaty, łatwa nawigacja i mnóstwo dogodnych miejsc na rzucenie kotwicy sprawiają, że BVI są wymarzoną bazą na rozpoczęcie czarteru jachtu. Mówi się, że ulubioną zatoką jest Cane Garden. Żeglarze cumują w niej na noc, by móc skorzystać z szaleństw nocnego życia, rozbrzmiewającego do dźwięków fungi – lokalnej muzyki wywodzącej się z reggae.

Największą wyspą archipelagu jest Tortola, której nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa żółw. Stolica - Road Town - położona na południowym brzegu wyspy, skryła się pomiędzy półkoliście rozłożonymi wzgórzami. Domy w stylu kolonialnym otaczają port z każdej strony, urzekając widokiem kwiatów jaśminu i hibiskusa, porastających na balustradach balkonów.

Na zachodnim krańcu wyspy znajduje się klimatyczna marina Soper’s Hole... Tutaj życie toczy się od świtu do nocy. Liczne sklepy, bary i restauracje, z których najbardziej znane to Jolly Roger i Pusser’s Landing, odwiedzają żeglarze cumujący w marinie. Właśnie stąd najlepiej rozpocząć odkrywanie uroków rozrywkowej wyspy Jost van Dyke.

Brytyjskie Wyspy DziewiczeBrytyjskie Wyspy dziewicze z lotu ptakaThe Baths

CZARTER BVI – MUST SEE I BASTA

Podczas rejsu na BVI warto zobaczyć:

  • Virgin Gorda położona o kilka mil morskich na północny wschód od Tortoli to tak naprawdę nie jedna, a dwie połączone groblą wyspy z piękną plażą przy zatoce Savannah. Na Virgin Gorda warto odwiedzić Park Narodowy Virgin Gorda Peak, gdzie ze szczytu wznoszącego się na 408 m n. p. m., ściany opadają stromo do wód zatoki Gun Creak, oraz koniecznie wybrać się na wizytę do The Bitter End Yacht Clubu.
  • The Baths – najbardziej widowiskowe miejsce, w którym znajdują się charakterystyczne granitowe głazy. Tutaj można zobaczyć te największe, o średnicy nawet 12 metrów, które tworzą zachwycające groty i morskie baseny. Spacer tajemniczymi ścieżkami pomiędzy głazami najlepiej odbyć z samego rana, później z jachtów wycieczkowych i od strony lądu wylega turystyczna stonka i plaża oraz ścieżka zaludniają się tak, że nie ma gdzie się ruszyć. Na północ od kultowej The Bath znajduje się zupełnie pusta, piękna plaża, również z granitowymi kamieniami. Kto nie lubi tłumów, lub chce przeczekać ich napływ może delektować się ciszą właśnie tam.

Domy na BVIŻółwKarnawał na BVI

  • Peter Island. Warto odwiedzić zatokę Deadsman's Bay z bardzo długą plażą i wzniesieniem, na które można wejść, aby podziwiać panoramę
  • Jost van Dyke – senna wysepka, która wieczorami zamienia się w rozrywkowe, tętniące życiem miejsce. Za dnia warto zacumować w spokojnej White Bay i spróbować sławnego drinku Pain Killer, a wieczorem w popularnej wśród żeglarzy Little Harbour odwiedzić kultowy Foxy's Bar. Legenda głosi, że Jost van Dyke był holenderskim piratem, żyjącym na wyspie w XVII wieku! W okolicy Jost Van Dyke znajduje się Sandy Cay - nieduża bezludna wysepka, na której można plażować i nurkować. Niezapomniane wrażenia gwarantują widoki, krystalicznie czysta woda i płytka rafa.
  • Anegada, zwana Drowned Land (czyli zatopiony ląd) – jedyny w archipelagu atol koralowy. Ciągnie się na długości 19 kilometrów i jest siedliskiem pięknych, pustych plaż oraz miejscem, które upodobały sobie stada flamingów. Polecamy wycieczkę samochodową po wyspie, a wieczorem, w świetle ognisk, konsumpcję homara na plaży.
  • Norman Island, zwana wyspą piratów, była akcją powieści „Wyspa skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Legendy mówią, że skarby wciąż kryją się w zaułkach licznych podwodnych jaskiń na wyspie zwanych The Caves.  Można ich poszukać nurkując z maską i rurką i podziwiać barwne podwodne życie. Nad jaskiniami góruje Treasure Point, czyli jednak skarby... Zatoka The Bight oferuje z kolei postój na boi lub kotwicy i kolorowe drinki w pływającym barze.
  • The Indians – położony na południe od Tortoli niewielki archipelag wysepek to miejsce oferujące spektakularne warunki do snorkelingu. Niezliczone rodzaje ryb i skorupiaków, przepiękne rafy i koralowce w przeróżnych barwach, a do tego światło słoneczne, które odbija się w krystalicznie czystej wodzie sprawiają, że The Indians jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na BVI.
  • RMS Rhone - wrak statku, który zatonął podczas huraganu w 1867 roku to najpopularniejsze i najbardziej znane miejsce do nurkowania na BVI. Leży na głębokości do 24 metrów i jest domem ławic kolorowych ryb, żółwi morskich oraz barrakud. Nawet pływając tylko z maską, widać części zatopionego statku.

CZARTER JACHTU NA BVI – KONKRETNE TRIO: CZYM, JAK, KIEDY?

Tym, którzy chcieliby połączyć czarter jachtu i odwiedzić Brytyjskie Wyspy Dziewicze w czasie największych lokalnych wydarzeń, polecamy żeglugę w kwietniu, kiedy żeglarze z całego świata przyjeżdżają na regaty. Jeśli zaś chcielibyście poznać klimat BVI tak po prostu, to… każda pora poza jesienią jest dobra. Pogodę gwarantuje podzwrotnikowy klimat z temperaturą od 22 do 31 stopni.

Panorama BVIBVIPlaża

źródła zdjęć: Paradise Islands, BVI Tourism, CN Traveler, Islands, WikiTravel

Czarter jachtów na BVI to do wyboru jachty  jednokadłubowye i katamarany. Właśnie tu zajdziemy największy, bo aż 60-stopowy katamaran do samodzielnego czarteru. Wszystkie firmy czarterowe mają swoje bazy na Tortoli.

Wyślij zapytanie o czarter na BVI

Na Brytyjskie Wyspy Dziewicze można dostać się na dwa sposoby. Prostszy, ale droższy, to lot z Paryża na St. Martin i krótki, 40-minutowy lot lokalnymi liniami na Tortolę. Wariant dużo tańszy, jednak znacznie  bardziej czasochłonny, to lot na St. Martin z Paryża/Amsterdamu przez USA (konieczna wiza) z przesiadką w Nowym Jorku/Atlancie oraz dopłynięcie promem na Tortolę. Niezależnie od wybranego wariantu linie Air France umożliwiają kupno całego przelotu z Polski na jednym bilecie, co znacznie podnosi komfort podróży.

NIE MASZ EKIPY NA CAŁY JACHT, A MARZYSZ O REJSIE NA BRYTYJSKICH WYSPACH DZIEWICZYCH? ZAREZERWUJ JEDNĄ KABINĘ.

Sprawdź terminy rejsów all inclusive na BVI