Chorwacja – czarter jachtu w kraju tysiąca wysp

Chorwacja jest najpopularniejszym kierunkiem czarteru jachtów wybieranym przez Polaków. Jeździmy tam niemal jak na działkę. Można co roku czarterować jacht w Chorwacji i żeglować inną trasą. Nawet po latach nie sposób się znudzić!

Jest to olbrzymi akwen do pływania i bardzo różnorodny. Każdy znajdzie swój ulubiony zakątek, miasto, wyspę.

czarter jachtów Chorwacja - Park Narodowy Kornati  Czarter jachtu Chorwacja - Wodospady Krka Czarter jachtu Chorwacja - Dubrownik

CZARTER JACHTU W CHORWACJI CO WARTO ZOBACZYĆ

Nie sposób wymienić wszystkich miejsc "must to see", ale kilka poniższych to i tak moc atrakcji:

 • Park Narodowy Kornati
  Archipelag 149 wysp i wysepek z czego 89 należy do Parku Narodowego. Krajobraz jest nieziemski albowiem wyspy pokrywa skąpa roślinność i brak jest stałych osad ludzkich (w obrębie Parku). Wiele kameralnych zatoczek z bojami lub pomostami lokalnych restauracji. Najłatwiej tu dopłynąć czarterując jacht z marin w Sukosanie, Biogradzie, Murterze i Sibeniku.
 • Wyspa Dugi Otok i zat. Telascica
  Na południowo wschodnim krańcu wyspy znajduje się słone jezioro, które można obejść spacerkiem dookoła. Sama wyspa ma łagodny brzeg od strony lądu, a od strony morza wypietrza się wspaniałymi klifami, z których rozciągają sie zapierające dech w piersiach widoki.
 • Skradin i wodospady rzeki Krka
  Urocze miasteczko będące bazą wypadową na wodospady rzeki Krka. Zaczynając czarter z Sibenika mamy Skradin "pod ręką" - idealny na pierwszy lub ostagni dzień.
 • Trogir i Split
  Dwa historyczne miasta o niezwykłej atmosferze i architekturze. Trogir ma starówkę na wysepce, a zabudowa starej części Splitu, to w dużej mierze dawne mury pałacu Dioklecjana (musiał być przeogromny!). Pałac nie Dioklecjan :) Marina ACI w starym Trogirze, to bardzo sympatyczne miejsce na rozpoczęcie czarteru.
 • Bisevo - Błękitna Grota
  Miejsce warte zobaczenia ze względu na niezwykłą grę światła w grocie. Trzeba zdążyć do godziny 11:00.
 • Dubrownik
  Miejsce piękne, magiczne i ...tłoczne. Spacer po murach starego miasta jest bardzo dobrym pomysłem. Mozna spojrzeć na stare miasto z perspektywy innej niż ulica. Możliwości czarteru jachtu lub katamaranu są tu bardzo (!) ograniczone dlatego warto podejmować decyzję odpowiednio wcześnie. 

Wyślij zapytanie o czarter w Chorwacji

Czarter jachtów Chorwacja - stragan Czarter jachtów Chorwacja - owoce Czarter jachtów Chorwacja - figi

W Chorwacji dobrze będą się czuli zarówno początkujący żeglarze, dla których czarter jachtu w Chorwacji jest pierwszym wypadem na morze, jak i wytrawne wilki morskie. Jest to miejsce na rodzinne, spokojne żeglowanie, jak i na pełne emocji regaty. Dla lubiących ciszę i spokój czekają zatoki i małe, kameralne porty. Dla lubiących gwar, imprezy o zabawy do rana czekaja znane kurorty i duże miasta.

Wszędzie natomiast natkniemy się na cytaty z historii i prostą, ale pyszną kuchnię. Odnajdą się tu zwłaszcza wielbiciele mięsnych potraw, albowiem rodzajów i sposobów przygotowania mięsa jest tu bez liku.

Nawigacja w tym regionie jest prosta, wszelkie przeszkody są doskonale oznaczone i opisane, a jachty czarterowe są świetnie wyposażone w pomoce nawigacyjne. Trzeba tylko dobrze czytać mapę i locję. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do października. Najsympatyczniejsza pogoda do żeglowania jest w czerwcu i wrześniu. W szczycie sezonu wiatr jest bardzo słaby.

CZARTER JACHTU W CHORWACJI – WARTO WIEDZIEĆ

Chorwacja ma najliczniejszą i nabardziej różnorodną flotę czarterową na morzu Śródziemnym. Od małych jachtów żaglowych i otwartopokładowych jachtów motorowych, po wielkie katamarany i jachty ze stałymi załogami. Czarter jachtu w Chorwacji jest więc kwestią określenia wyłącznie własnych preferencji co do terminu żeglugi, ilości osób i jachtu.

Do Chorwacji najłatwiej dostać się samochodem. Jej bliskość i bardzo dobre drogi (w wiekszośći autostrady) ułatwiają decyzję na czarter jachtu last minute. Połączenia lotnicze pojawiają się i znikają, więc trzeba śledzić na bieżąco ofertę lini lotniczych.

czarter jachtu Chorwacja - Primosten czarter jachtu Chorwacja - Split czarter jachtu Chorwacja - Błękitna Grota

Żródło zdjęć: croatia-wave.com, salusexpress.hr, hitherandthither.net, find-croatia.com

 

PRZYKŁADOWE TRASY REJSÓW W CHORWACJI:

Czarter jachtu – Biograd: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Dubrownik: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Kastela: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Murter: 7 dni
Czarter jachtu – Primosten: 7 dni
Czarter jachtu – Pula: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Rovinj: 7 dni
Czarter jachtu – Sibenik: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Split: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Sukosan: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Trogir: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Zadar: 14 dni

 

 

Wyślij zapytanie o czarter w Chorwacji

Referencje