Chorwacja – czarter jachtu w kraju tysiąca wysp

Chorwacja jest najpopularniejszym kierunkiem czarteru jachtów wybieranym przez Polaków. Jeździmy tam niemal jak na działkę. Można co roku czarterować jacht w Chorwacji i żeglować inną trasą. Nawet po latach nie sposób się znudzić!

Jest to olbrzymi akwen do pływania i bardzo różnorodny. Każdy znajdzie swój ulubiony zakątek, miasto, wyspę.

Chorwacja - czartery jachtów

CZARTER JACHTU W CHORWACJI CO WARTO ZOBACZYĆ

Nie sposób wymienić wszystkich miejsc "must to see", ale kilka poniższych to i tak moc atrakcji:

 • Park Narodowy Kornati
  Archipelag 149 wysp i wysepek z czego 89 należy do Parku Narodowego. Krajobraz jest nieziemski albowiem wyspy pokrywa skąpa roślinność i brak jest stałych osad ludzkich (w obrębie Parku). Wiele kameralnych zatoczek z bojami lub pomostami lokalnych restauracji. Najłatwiej tu dopłynąć czarterując jacht z marin w Sukosanie, Biogradzie, Murterze i Sibeniku.
 • Wyspa Dugi Otok i zat. Telascica
  Na południowo wschodnim krańcu wyspy znajduje się słone jezioro, które można obejść spacerkiem dookoła. Sama wyspa ma łagodny brzeg od strony lądu, a od strony morza wypietrza się wspaniałymi klifami, z których rozciągają sie zapierające dech w piersiach widoki.
 • Skradin i wodospady rzeki Krka
  Urocze miasteczko będące bazą wypadową na wodospady rzeki Krka. Zaczynając czarter z Sibenika mamy Skradin "pod ręką" - idealny na pierwszy lub ostagni dzień.
czarter jachtów Chorwacja - Park Narodowy Kornati Czarter jachtu Chorwacja - Wodospady Krka Czarter jachtu Chorwacja - Dubrownik
 • Trogir i Split
  Dwa historyczne miasta o niezwykłej atmosferze i architekturze. Trogir ma starówkę na wysepce, a zabudowa starej części Splitu, to w dużej mierze dawne mury pałacu Dioklecjana (musiał być przeogromny!). Pałac nie Dioklecjan :) Marina ACI w starym Trogirze, to bardzo sympatyczne miejsce na rozpoczęcie czarteru.
 • Vis i Bisevo - Błękitna Grota
  Wyspa Vis i miasteczko o tej samej nazwie warte jest odwiedzenia. Jest niezwykle urokliwe. Można się też udać na długi spacer wzdłuż brzegu. Błękitna Grota na wyspie Bisevo, to miejsce warte zobaczenia ze względu na niezwykłą grę światła w grocie. Trzeba jednak zdążyć do godziny 11:00.
 • Dubrownik
  Miejsce piękne, magiczne i ...tłoczne. Spacer po murach starego miasta jest bardzo dobrym pomysłem. Mozna spojrzeć na stare miasto z perspektywy innej niż ulica. Możliwości czarteru jachtu lub katamaranu są tu bardzo (!) ograniczone dlatego warto podejmować decyzję odpowiednio wcześnie.
 • Jest jeszcze wiele innych miejsc, wszystkich nie sposób wymienić. Jak choćby Rovinj, Pula, Hvar, Korczula, Mljet, Stari Grad na Braću... Do Chorwacji można wracać co roku, i co roku odkrywać nowe zakątki, coraz mniej turystyczne, pochowane w cichych zatokach i na rzadziej odwiedzanych wyspach.

Wyślij zapytanie o czarter w Chorwacji

Czarter jachtów Chorwacja - stragan Czarter jachtów Chorwacja - owoce Czarter jachtów Chorwacja - figi

W Chorwacji dobrze będą się czuli zarówno początkujący żeglarze, dla których czarter jachtu w Chorwacji jest pierwszym wypadem na morze, jak i wytrawne wilki morskie. Jest to miejsce na rodzinne, spokojne żeglowanie, jak i na pełne emocji regaty. Dla lubiących ciszę i spokój czekają zatoki i małe, kameralne porty. Dla lubiących gwar, imprezy o zabawy do rana czekaja znane kurorty i duże miasta.

Wszędzie natomiast natkniemy się na cytaty z historii i prostą, ale pyszną kuchnię. Odnajdą się tu zwłaszcza wielbiciele mięsnych potraw, albowiem rodzajów i sposobów przygotowania mięsa jest tu bez liku.

Nawigacja w tym regionie jest prosta, wszelkie przeszkody są doskonale oznaczone i opisane, a jachty czarterowe są świetnie wyposażone w pomoce nawigacyjne. Trzeba tylko dobrze czytać mapę i locję. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do października. Najsympatyczniejsza pogoda do żeglowania jest w czerwcu i wrześniu. W szczycie sezonu wiatr jest bardzo słaby.

CZARTER JACHTU W CHORWACJI – WARTO WIEDZIEĆ

Chorwacja ma najliczniejszą i nabardziej różnorodną flotę czarterową na morzu Śródziemnym. Od małych jachtów żaglowych i otwartopokładowych jachtów motorowych, po wielkie katamarany i jachty ze stałymi załogami. Czarter jachtu w Chorwacji jest więc kwestią określenia wyłącznie własnych preferencji co do terminu żeglugi, ilości osób i jachtu.

Do Chorwacji najłatwiej dostać się samochodem. Jej bliskość i bardzo dobre drogi (w wiekszośći autostrady) ułatwiają decyzję na czarter jachtu last minute. Połączenia lotnicze pojawiają się i znikają, więc trzeba śledzić na bieżąco ofertę lini lotniczych.

czarter jachtu Chorwacja - Primosten czarter jachtu Chorwacja - Split czarter jachtu Chorwacja - Błękitna Grota

Żródło zdjęć: croatia-wave.com, salusexpress.hr, hitherandthither.net, find-croatia.com

 

PRZYKŁADOWE TRASY REJSÓW W CHORWACJI:

Czarter jachtu – Biograd: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Dubrownik: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Kastela: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Murter: 7 dni
Czarter jachtu – Primosten: 7 dni
Czarter jachtu – Pula: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Rovinj: 7 dni
Czarter jachtu – Sibenik: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Split: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Sukosan: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Trogir: 7 dni | 14 dni
Czarter jachtu – Zadar: 14 dni

 

 

Wyślij zapytanie o czarter w Chorwacji

Referencje