Galeria zdjęć

 • Hope Town

  Wyspy Bahama, czyli tysiąc odcieni turkusu

  Rejon Wysp Bahama nie da się porównać z żadnym innym. Tysiące wysepek rozciągnięte na linii północ południe. Bardzo płytkie wody (4 metry to głębina!) i piaszczyste dno sprawiają, że żegluje się po bajecznie turkusowej wodzie. Właściwie po tysiącu odcieni turkusu. Życie w wodzie jest równie bogate. Kolorowe ryby, niespieszne żółwie...

 • Brytyjskie Wyspy Dziewicze

  Karaiby, czyli palma mi tu wyrośnie

  To jest akwen naprawdę egzotyczny! Trzeba odrzucić wszelkie przyzwyczajenia z Morza Śródziemnego. Tu wszystko jest inne. Począwszy od klimatu, a skończywszy na sposobie zaopatrzenia i komunikowania się z lądem. Na kotwicowisku pośród niezamieszkałych wysp można kupić świeżutki chleb wprost z... deski surfingowej, a na wyspie, która eksportuje warzywa, warzyw się nie kupi. Stała jest temperatura, ciśnienie i wiatr. Co roku zachwyca co innego...

 • Cocos Island

  Seszele, czyli uwaga na kokosy

  Dzikość serca! Zielono, pusto, ciepło... Raj na Ziemi. Samotne postoje w zatokach, ryby tanie jak barszcz, wszechobecna zieleń, ptaki, które nie uciekają, olbrzymie żółwie... To wszystko jest na Seszelach.

 • Chorwacja- czarter jachtu

  Chorwacja, czyli ne ma problema

  Pływanie ciepłolubne zaczęliśmy od Chorwacji. Od tego momentu darzymy ten kraj wielkim sentymentem i zawsze chętnie do niego wracamy. Urzekło nas niezwykle urozmaicone wybrzeże, mnogość wysp z licznymi zatokami i uroczymi portami. Nie brak też marin. Ich standard jest najwyższy w basenie Morza Śródziemnego. Chorwacja to również niezwykle sympatyczni ludzie i bardzo dobre jedzenie. To idealny rejon na rodzinny rejs: Zapraszamy na nasze Rodzinne żeglowanie na katamaranie

 • Grecja - Sporady

  Grecja, czyli caffe frappe i feta

  Tak jak w Chorwacji mnóstwo tu wysp. Większe są jednak odległości między nimi. W sezonie letnim panuje prawdziwa, żeglarska pogoda. Z północy wieje mistral powodując czasem mocne przeżycia. A na lądzie spokój. Życie płynie leniwie od tzatzyki po cafe frappe, czasem zabarwione dobrym winem lub ouzo. Wedle uznania.

 • Tajlandia

  Wielki Błękit, czyli to co pod wodą

  Wielki błękit - jednych onieśmiela, innych fascynuje. W naszej galerii możecie podglądać mieszkańców ciepłych mórz i piękne podwodne ogrody. A może skusicie się na rejs z nami i zobaczycie to wszystko na własne oczy?

 • Brytyjskie Wyspy Dziewicze

  Dzieci, czyli mali zdobywcy wielkich mórz

  Żeglowanie z dziećmi, to wielka frajda i odpowiedzialność. W naszych artykułach staramy się przekazywać własne doświadczenia z tych niezwykłych rejsów. Nie zagłuszajmy radości pływania z dziećmi naszymi obawami. Przygotujmy się do rejsu starannie, a wszystko będzie dobrze. W galerii zdjęcia z rejsów z roczniakami, 2-latkami i 3-latkami.
  Zapraszamy na nasze Rodzinne żeglowanie na katamaranie

 • Belize

  Belize, to nie tylko Blue Hole

  Raj dla żeglarzy i miłośników wędkowania, mekka nurków. Istna perła starożytnych zabytków dla spragnionych podążania szlakiem tajemniczej kultury Majów. To tutaj, w Belize, z dala od zgiełku i masowej turystyki, można podziwiać drugą najdłuższą na świecie rafę koralową Morza Karaibskiego.

 • Tajlandia

  Tajlandia, czyli spicy or not spicy

  Piękny rejon. Spektakularne widoki, bardzo przyjaźni ludzie, dobre jedzenie i tanio. Nawet BARDZO. Można więc szaleć, a i tak nie wyda się za dużo. Wiatry naszą zimą umiarkowane, woda bardzo ciepła (28 st.) ale mniej przejrzysta niż na Karaibach, choć im dalej od lądu stałego tym jest lepiej. Podbudowujący jest fakt, że ten rejon jeszcze niedawno zniszczony przez tsunami, znów tętni życiem. O tragedii przypominają znaki informujące o drodze ewakuacji w razie trzęsienia ziemi.

 • Klify

  Francja, to nie tylko Paryż i bagietka

  We Francji najczęściej bywaliśmy na Korsyce. A tam separatyzm. To hasło jest wszechobecne na wyspie. Póki co, należy do Francji. Wyspę można opłynąć w 2 tygodnie ale lepiej skupić się na zachodnim wybrzeżu. Jest ciekawsze. Więcej tu zatok, a góry spektakularnie schodzą wprost do wody. Blisko Lazurowego Wybrzeża można odwiedzić wyspy Hyeres, a dalej to już St.Tropez, Marsylia, Port Pin Rolland...

 • Polinezja Francuska Taha'a

  Polinezja Francuska, perły i wulkany na końcu świata

  Mówimy Polinezja Francuska ale myślimy Bora-Bora, ewentualnie Tahiti... Cóż nas tam czeka? Wszystko to co przywodzi nam na myśl rajską krainę. Turkusowe płytkie laguny, bujna tropikalna roślinność, egzotyczne kolorowe kwiaty.... Mało? No to jeszcze wyjątkowe czarne perły oraz najlepsza na świecie wanilia :) No to kto się wybiera? :)

 • Turcja

  Turcja, czyli nie tylko kebabem człowiek żyje

  Słodko! Tureckie desery pozostaną w naszej kulinarnej pamięci na zawsze. Poza tym widok guletów ze stonką turystyczną na pokładzie. Warto tu jednak popływać. Urokliwe zatoki, mariny na wysokim poziomie i bardzo sympatyczne miasteczka. Można kupić lody z pokładu jachtu w trakcie płynięcia do zatoki. Super w upalny dzień. A tam są wyłącznie takie.

 • Cabo Verde

  Wyspy Zielonego Przylądka, czyli gdzie jest zieleń?

  Wyspy nie skażone jeszcze masową turystyką, miejscowi przyjaźnie i pozytywnie nastawieni. Surowe warunki życia. Uprawy to ciągła walka o wodę. To tu jednak narodził się wielki talent Cesarii Evory.

 • Elba

  Włochy, czyli pronto bambino

  Jeśli masz ochotę otrzeć się o Wielkich tego świata, to ruszaj na Sardynię, oni już tu są! Takiej ilości ekskluzywnych motorówek i jachtów można szukać jeszcze tylko w Saint Tropez. Uspokojenie oferują za to zielone Wyspy Liparyjskie.

 • Palma de Mallorca

  Hiszpania, czyli ole! ole! ole! ole!

  Po 7 latach od pierwszej samochodowej wyprawy na Majorkę. Wróciliśmy. Tak jak sobie obiecaliśmy - wróciliśmy jachtem. Kąpiele w zatokach, zapierające dech w piersiach widoki północnej części wyspy są niezapomniane. Trochę tylko za dużo hoteli w południowej części. Ale.... przecież nie można mieć wszystkiego!

 • Odbicia

  Morze Północne, czyli krajobraz z kroplą deszczu

  No cóż! Zimno, deszczowo i do domu daleko. Ale te krajobrazy... Fiordy norweskie rzucają na kolana i ten dzień, co trwa do północy! Szetlandy zielone i dzikie. Orkady pełne ptactwa. No i Szkocja zapłakana deszczem. Samo morze groźne, świecące w nocy szybami naftowymi, łagodzone wizytami delfinów. Nas zaszczycił nawet wieloryb.

 • Raj dla ptaków i porostów

  Bałtyk, czyli piasek i woda

  Po polskiej stronie 4 paski: niebieski (niebo), zielony (roślinność), żółty (piasek) i niebieski (woda). Płyniesz i po 3 godzinach masz wrażenie, że stoisz w miejscu. Gdzie indziej na szczęście są wyspy. Poziom adrenaliny wzrasta. Doznania estetyczne się różnicują. Pięknie. Tylko drogo Panie!

 • Cabo Verde

  Czy leci z nami pilot?

  Fascynacja lataniem jest chyba oczywista. Możliwość obejrzenia ziemi z góry niezwykle pociągająca. Przy dobrej pogodzie ręce same chwytają za aparat i .... efekty można pooglądać właśnie w tej galerii :)