Czartery jachtów - mapa Grecji

GRECJA

Jest bardzo różnorodna jeśli chodzi o akweny żeglarskie. Są akweny dla początkujących (Morze Jońskie, Zat. Sarońska i Argolicka, Sporady) i dla wytrawnych żeglarzy (Cyklady, Dodekanez).

Najłatwiej i najtaniej można dolecieć do Aten - nawet klasycznymi liniami. Pozostałe akweny wymagają zazwyczaj lotu z przesiadką lub transportu łączonego, czyli lot + prom, lot + lot lokalny, lot + autobus lub lot + wynajęty samochód.

WARUNKI POGODOWE:

Morze Jońskie to dużo zróżnicowanych zielonych (!) wysp, w miarę małe przebiegi, pogoda umożliwiająca spokojną żeglugę. Idealne na rodzinne wakacje. Przeważają tam umiarkowane wiatry ze stałych kierunków. Z silniejszych wiatrów mogą występować te znane z Chorwacji, ale bez Bory. Poza sezonem ten rejon jest dość deszczowy.

Zat. Sarońska i Argolicka. Meltemi może tu zawitać, ale jest dużo spokojniej niż na Cykladach. Rejon jest osłonięty od dużej fali. Szczególnie polecamy go rodzinom z dziećmi, osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia żeglarskiego oraz tym którzy szukają spokojnej żeglugi.


Sporady
to rejon gdzie Meltemi nie wieje tak mocno jak na południu i umożliwia spokojną żeglugę między zielonymi wyspami z licznymi zatokami i plażami.


Cyklady
to flagowy archipelag, Dodekanez trochę mniej znany. Oba wymagają jednak żeglarskiej wprawy. W sezonie czerwiec-sierpień Meltemi często wiele z siłą 6-7B, a potrafi rozwiać się do 8B i więcej. Przebiegi między wyspami są duże.

Oferty specjalne - czartery jachtów Grecja
POLECAMY:

Korfu, Lefkada, Itaka, Zakinthos, Kefalonia
http://www.blue-sails.com/zeglowanie-z-dziecmi-morze-jonskie-2010

Ateny, Egina, Poros, Ermioni, Hydra, Spatses
http://www.blue-sails.com/zeglowanie-z-dziecmi-Grecja-2008

Mykonos, Milos, Santorini, Antiparos, Amorgos, Folegandros
http://www.blue-sails.com/relacja_rejs_cyklady_2005


ZOBACZ ZDJĘCIA Z NASZYCH REJSÓW W CHORWACJI:
http://www.blue-sails.com/zdjecia-grecja