Czartery jachtów - mapa Seszele

SESZELE

Geograficznie akwen jest dość rozległy, ale pływa się głównie w obrębie Wysp Wewnętrznych, czyli Mahe, Silhouette, Praslin i La Digue. Idealne miejsce chcących żeglować na egzotycznych morzach w spokojnych warunkach pogodowych, lubiących małe przebiegi dzienne i plażowanie. Wspaniały akwen na wspólne żeglowanie ze znajomymi, którzy nigdy nie pływali na jachtach, a wakacje kojarzą im się tylko z hotelem.


WARUNKI POGODOWE:

Pory występowania monsunów, to maj – październik i grudzień – marzec. Kwiecień i listopad, to miesiące zmiany monsunu o 180 stopni. Monsuny różnią się siłą i kierunkiem wiatru. Idealny termin na żeglugę z małą ilością opadów i słabymi wiatrami (do 4B) trwa od marca do kwietnia. Dla lubiących silniejsze wiatry polecamy okres od maja do października.


Na Seszelach nie występują huragany. Temperatura powietrza przez cały rok, to 30-32 st. C, a wody ok. 28 st. C.


CO ZOBACZYĆ:

Mahe z najmniejszą stolicą świata Victoria. Na Praslin koniecznie - Park Narodowy Valle de Mai. La Didue ma najczęściej fotografowaną plażę świata - Anse Source d'Argent, na której występują charakterystyczne formacje skalne. Na Aride można z przewodnikiem wejść do Parku Narodowego, w którym wiele chronionych gatunków ptaków gniazduje na ziemi nie bojąc się ludzi. Na wyspie Curieuse w Parku Narodowym znajduje się stacja badawcza żółwi olbrzymich jakie znamy z Wysp Galapagos. Poza tym wyspy Praslin i Curieuse są jedynymi na świecie, na których rośnie palma seszelska zwana coco de mer z baaardzo erotycznie wyglądającymi owocami.


Wyślij zapytanie o czarter na Seszelach