Czartery jachtów - mapa Włoch (wybrzeże)

WŁOCHY

To mnogość akwenów do wyboru. Możemy wybierać między wyspami i lądem stałym. Z lądu można zacząć czarter w Toskanii ( Castiglioncello, Punta Ala, Follonica) lub z legendarnej Elby leżącej blisko wybrzeża. Dalej na południe można zacząć rejs w Kampanii (Neapol i Salerno) lub w Kalabrii (Tropea). Z dużych wysp do wyboru mamy Sardynię (Portisco) i Sycylię (Palermo, St.Agata, Portorosa, Marsala) wraz okolicznymi archipelagami Wysp Liparyjskich (zwanych też Eolskimi) i Wysp Egadzkich (zwanych też Egadami).


WARUNKI POGODOWE:
Toskania:
klimat śródziemnomorski, wiatry głównie północne i północno-zachodnie. Lata są suche i upalne, łagodzone bryzą. W nocy wiatr odkręca na zachodni i południowo-zachodni. Zdarzają się okresy ciszy, a sztormy pojawiają się rzadko.

Kampania: klimat śródziemnomorski, w lecie temperatury na wybrzeżu są zaskakująco przyjemne (w okolicach 29-30st.) i jest niewiele opadów. Wieje Mistral od strony doliny Rodanu, Libeccio z południowego-wschodu, suchy i gorący Sirocco z południowego i południowo-wschodniego kierunku, a także Ostro z południa.


Kalabria:
dość silne wiatry wieją tu wiosną i jesienią. W kwietniu i maju wieje mocny Sirocco Libeccio z południa lub południowego-wschodu.


Sardynia:
z północnego-zachodu wieje Mistral, który dominuje przez większą część roku. Z największą mocą wieje zimą i wiosną, a w okresie lata gwarantuje żeglarzom doskonałe warunki.


Sycylia:
w ciągu lata na północnym i zachodnim wybrzeżu panuje klimat typowo śródziemnomorski. Przeważające wiatry wieją z północnego-zachodu o sile 3-4B. W sezonie temperatura sięga 30st.


Oferty specjalne - czartery jachtów Włochy