Czarter jachtu na Puerto Rico – tropikalna różnorodność

Puertorico Bogactwo Puerto Rico stanowią kilometry piaszczystych plaż, tropikalne lasy, góry i doliny, rum, egzotyczna kuchnia oraz kolonialna architektura. Wszystko to sprawia, że każdy, kto zdecyduje się na czarter w tym regionie Karaibów, poczuje się jak odkrywca sprzed wieków. Żeglując tutaj, można zobaczyć połączenie karaibskiego stylu życia z amerykańskim luzem.

Puerto Rico jest częścią archipelagu Wielkich Antyli. Położone pomiędzy Amerykańskimii Wyspami Dziewiczymi na wschodzie a Dominikaną na zachodzie zachwyca doskonałymi warunkami do żeglowania i karaibską atmosferą. Do Puerto Rico należy także kilka mniejszych wysp i wysepek, położonych w odległości maksymalnie 15 mil morskich. Do największych zaliczają się Culebra i Vieques.

CZARTER JACHTU NA PUERTO RICO – CO WARTO ZOBACZYĆ

Old San Juan – esencja wyspy, kolonialna starówka stolicy. Kolorowa i niezwykle urokliwa część wyspy otoczona twierdzami El Morro oraz San Cristobal. W okolicy warto odwiedzić Parque de Palmas, z której roztacza się przepiękny widok na zatokę, oraz miejską plażę Ocean Park.

Plaza de Mercado w San Juan – miejsce, w którym najlepiej spędzić popołudnie i wieczór, by chłonąć atmosferę karaibskiej radości. Po zmroku można wtopić się w tłum, który tańczy sambę i merengue.

Puerto Rico Pinacolada El Yunque

[fot: islandsofpuertorico.com, dreamstime.com, tripadvisor.com]

Pinones – okolica, w której Puerto Rico smakuje najlepiej, i to dosłownie. W licznych przydrożnych barach można spróbować najlepszego lokalnego jedzenia, które nigdzie nie smakuje tak dobrze jak tutaj.

El Yunque – Park Narodowy, który chroni jeden z nielicznych wilgotnych lasów równikowych pozostałych na Karaibach. Zbocza rezerwatu ozdabiają bajeczne wodospady i srebrne liście drzew yagrumo. Wśród wszechobecnej zieleni lasu mgielnego rosną pomarańczowe bromelie, ogromne paprocie i palmy. W El Yunque rozbrzmiewają dźwięki wydawane przez żabkę coquí, narodową maskotkę Portorykańczyków.

Playa Flamingo Vieques San Juan

[fot: tripadvisor.com]

Fabryka Rumu Bacardi w Catano – do miasteczka można się dostać jedynie od strony morza. Fabryka jest otwarta dla gości, których zaprasza się do uczestniczenia w procesach destylacji rumu. Na zakończenie wycieczki dostaje się dwa drinki.

Vieques – wyspa, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jej znakiem rozpoznawczym są krążące wokół konie i białe czaple, a największą atrakcją – zatoka biolumiscencyjna. Organizmy, które zamieszkują wody zatoki, wytwarzają światło, które sprawia, że woda fosforyzuje w ciemności. Nieziemskie widowisko! Pływając tu po zmroku, można się poczuć, jakby brało się kąpiel w gwiazdach. Vieques to przede wszystkim plaże, których jest tu ponad 50. Na wielu z nich można zobaczyć żółwie olbrzymie. Czarter jachtu umożliwia dopłynięcie do zachwycających miejsc niedostępnych z lądu.

Culebra – wyspa dla osób, które szukają nieskazitelnego piękna natury, przygody i pustych plaż. Nie znajdziecie tu wielkich kompleksów hotelowych, tylko codzienne karaibskie życie.
Szczególnie polecamy nurkowanie, zwłaszcza że zachwycająca rafa koralowa jest dostępna prosto z plaży. Warto spędzić trochę czasu na Playa Flamingo, gdzie można podziwiać flamingi oraz dotknąć zardzewiałego czołgu pamiętającego czasy z początku XX wieku.

Puertorico

[fot: sailmagazine.com]

CZARTER JACHTU NA PUERTO RICO – POGODA

Na Puerto Rico, podobnie jak na pozostałych karaibskich wyspach, pory roku są dwie: deszczowa i sucha. Najlepszy czas na żeglugę przypada w miesiącach od grudnia do końca kwietnia.

CZARTER NA PUERTO RICO

Baza czarterowa na Puerto Rico znajduje się w Fajardo oddalonym od San Juan o ok. 50 km. Do czarteru są głównie katamarany oraz kilka jachtów jednokadłubowych. Niektórzy armatorzy pozwalają na one-way z BVI na Puerto Rico. Polecamy, bo to bardzo atrakcyjna trasa z wiatrem.

Podwodne życie na Puerto Rico Puertorico Culebra

[fot: paralanaturaleza.org, islandsofpuertorico]

CZARTER JACHTU NA PUERTO RICO – JAK DOLECIEĆ?

Na Puerto Rico można dostać się samolotem z jedną lub dwiema przesiadkami w Europie i Ameryce Północnej. Ponieważ Puerto Rico jest państwem stowarzyszonym z USA, do podróży konieczna jest wiza amerykańska. Bilety z Warszawy San Juan w dobrej ofertują linie lotnicze Norwegian i TAP Portugal.

 

Wyślij zapytanie o czarter na Puerto Rico