Chorwacja - rejs rodzinny z animacją 2016

lipiec 2016 - Chorwacja

O rodzinnych rejsach z animacją organizowanych w Chorwacji przez „Blue Sails” dowiedziałem się przy okazji lektury magazynu żeglarskiego „Wiatr”. Udało się zaplanować taki rejs w tym roku w okresie 16-23 lipca 2016 r., na który udałem się z 10-letnia córką Helenką. Wszystkie sprawy organizacyjne załatwił perfekcyjnie i profesjonalnie Zespól Blue Sails. Z lotniska w Zadarze odebrał nas i pozostałych uczestników rejsu Kapitan jachtu i zawiózł do mariny w porcie Sibenik gdzie czekał na nas nasz katamaran. Na jachcie czekała na nas animatorka programu dla dzieci Agnieszka, która bardzo szybko złapała kontakt załogą małolatów.

Ogólne wrażenia z rejsu są bardzo dobre tak pod względem turystycznym i towarzyskim. Sam jestem doświadczonym na różnych akwenach żeglarzem ale na Adriatyku jeszcze nie żeglowałem.
Rejs był przede wszystkim bezpieczny, bo o tej porze roku warunki wiatrowe nie były wymagające, temperatura powietrza ok. 30 st C, piękne słońce, ciepła woda a duża w tym też zasługa naszego Kapitana Przemka, który okazał się nie tylko profesjonalnym żeglarzem znakomicie manewrującym katamaranem, ale przesympatycznym człowiekiem uwielbianym przez dzieci. Pod kierunkiem Przemka i Agnieszki  mogły sterować jachtem, kierować pontonem, skakać do wody , pływać , zwiedzać, bawić się w piratów, bo płynęliśmy pod flagą piratów. Nie miały czasu na nudę, bo były zajęte czymś interesującym zaplanowanym przez Agnieszkę od rana do wieczora zakończonego zwykle wspólną kolacją w marinach. Zaletą tego rejsu było również to ,że mimo ustalonego programu i  ciekawej trasy rejs był na luzie ( krótkie etapy ) i ja osobiście znakomicie się zrelaksowałem choć w moim żeglarskim życiu na różnych jachtach i różnych akwenach nieraz morze dało mi w kość. Żegluga na katamaranie , na Adriatyku w okresie lipiec / sierpień to czysta przyjemność.

Gorąco polecam tę formę spędzania urlopów, bo wrażenia z morza zawsze są niezapomniane a wspólne przeżywanie tych wrażeń z Rodziną i innymi sympatycznymi i ciekawymi ludźmi w załodze jeszcze bardziej te wrażenia utrwalają w pamięci. Podkreślić też należy niewątpliwy walor edukacyjny dla dzieci. Dlatego gratuluje Agencji Blue Sails znakomitego pomysłu rejsów rodzinnych na katamaranach po Adriatyku w okresie wakacji . Zachęcam innych , którzy poszukują atrakcyjnej formy wspólnego spędzenia czasu i zainspirowania dzieci do żeglowania, pracy w zespole (załodze) i wzajemnego szacunku, bo morze uczy szacunku.
ŻAL BY ŁO WRACAĆ  ALE POZOSTAŁY WSPOMNIENIA............... i plany na przyszłe wakacje

Andrzej Szawłowski
lekarz – kapitan jachtowy

Andrzej Szawłowski
Żegluje z Blue-Sails od 2016 roku
Wróć do listy referencji