Czarter katamaranu na Wyspach Bahama – miejscu niekończących się plaż

Mapa Wysp Bahama

Łagodne pasaty, bezstresowa żegluga, kilometry odosobnionych plaż, spokojne przystanie, klimatyczne miasteczka i wioski, smakowite jedzenie, bogate życie podwodne oraz przyjaźni ludzie – to wszystko składa się na fantastyczne warunki czarteru na Wyspach Bahama.

Archiplelag Wysp Bahama znajduje się na Oceanie Atlantyckim pomiędzy Florydą a Kubą. Żeglowanie tutaj to wielka przygoda, tysiące barw i niezapomnianych doznań. Zwłaszcza że wakacje w hotelu i pływanie jachtem po Bahamach to dwie zupełnie różne sprawy. Żeglując, można dopłynąć do miejsc ukrytych przed masową turystyką. Tu z łatwością zapomina się o zatłoczonych kurortach i wielkich komplekasach hotelowych popularnych na Nassau.

CZARTER KATAMARANU NA WYSPACH BAHAMA – TYSIĄCE WYSP I WYSEPEK

Na odkrycie czekają wyspy i wysepki Bahamów, na których kryje się fascynujący świat fauny i flory oraz możliwość spędzenia wakacji w rajskim otoczeniu.

Archipelag wysp Abaco – 120 mil wybrzeża, przepiękne rafy koralowe i kilometry piaszczystych plaż. Fantastyczne warunki żeglarskie i niepowtarzalna atmosfera co roku przyciągają tu wielu żeglarzy, zwłaszcza że można wziąć udział w regatach lub kibicować tym, którzy w nich startują.

Andros – największa wyspa Bahamów to ostoja dzikiej natury. Trzecia co do wielkości rafa koralowa na świecie i lasy, w których podobno mieszkają elfy, robią piorunujące wrażenie.

Exuma – archipelag pełny niewielkich wysepek i uroczych zatok. W Sea Park można zobaczyć mnóstwo egzotycznych gatunków zwierząt i roślin, w zatoce Exuma Sound nurkować w otoczeniu tajemniczych wraków, a na lokalnym targu spróbować aromatycznych owoców.

Eleuthera – wyspa o 180 km długości, ale tak wąska, że w niektórych miejscach ma tylko kilka metrów. To tutaj znajduje się plaża Pink Sand Beach słynąca z najpiękniejszego różowego piasku.

Cat Island – wyspa, na którą nie dotarła masowa turystyka. Mieszkańcy wiedza, co znaczy slow life, a na życie zarabiają wyplataniem koszyków. Z Mount Alvernia – najwyższego wzgórza na Bahamach można podziwiać zapierający dech w piersiach widok.

Long Island – uważana za najbardziej widowiskową i dziką wyspę Bahamów. Warto tu przypłynąć choćby po to, by zobaczyć spektakularną plażę Mc Kann’s Bay z lagunami pełnymi dzikich ptaków.

Bimini – wyspa, na której mieszkał Ernest Hemingway to obowiązkowe miejsce odwiedzin dla miłośników literatury. Można tu zobaczyć czarny koral, egzotyczne ryby i fascynujące formacje skalne. Kto wie, może czeka tutaj twórcze olśnienie? 

Wyspy Bahama Restauracja / Staniel Cay Wyspy Bahama

 

CZARTER NA WYSPACH BAHAMA – ATRAKCJE POZA GŁÓWNYM SZLAKIEM

Na Bahamach można przeżyć także dreszczyk emocji – na przykład pływając z rekinami wąsatymi w Tucker’s lub odwiedzając jaskinię nietoperzy na Compass Cay. Niezapomniane wrażenia zapewni również możliwość kąpieli z uroczymi świnkami, które zamieszkały na jednej z wysepek – Big Major Cay, nazywanej Pig Island. Świnki spędzają czas, pływając w krystalicznie czystej wodzie lub wylegując się na piaszczystej plaży. Chętnie pływają razem z turystami i dają sobie robić zdjęcia z bliska.
Na wyspie Wielka Bahama warto odwiedzić Lucayan National Park, żeby zobaczyć flamingi, karaibskie drozdy i papugi. W stolicy Bahamów z kolei koniecznie trzeba odwiedzić Straw Market, gdzie można kupić tradycyjne wyroby z liści palmowych i świeże ryby.

Wyspy Bahama Wyspy Bahama Pink Sand Beach

 

CZARTER JACHTU NA WYSPACH BAHAMA – POGODA

Na Bahamach pory roku są dwie: deszczowa (od maja do listopada) i sucha (od grudnia do końca kwietnia). Średnia temperatura w porze suchej wynosi około 23 stopni. W Polsce o takich temperaturach w tym czasie możemy tylko pomarzyć. Zwłaszcza wtedy, gdy doskwiera wcześnie zapadający wieczór i niebo zasnute szarością. Wiatry wieją tu głównie ze wschodu, są łagodne i przyjemne, a ich siła waha się od 5 do maksmalnie 15 węzłów.

Exumas

 

JAK DOLECIEĆ NA WYSPY BAHAMA?

Na Bahamy można dostać się samolotem z jedną lub dwiema przesiadkami w Europie i Ameryce Północnej. Lecąc na Bahamy z przesiadką w USA, trzeba mieć wizę. Jeśli leci się z przesiadką w Europie, a samolot ląduje na Bahamach, polski
paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu. Najwięcej lotów odbywa się do stolicy Bahamów, czyli do Nassau

Pigs Island Treasure Cay Elbow Cay

[fot z: sailblogs.com, sailmagazine.com, bahamas.fr, soy502.com]

CZARTER NA WYSPACH BAHAMA

Czarterujemy głównie z Nassau, gdzie można w najłatwiejszy sposób dolecieć, oraz z Great Abaco. Mozliwe są także czartery
one-way
na wielu atrakcyjnych trasach, m.in. Exumas, Eleuthera, Staniel Cay, Georgetown.

Do czarteru na Bahamach są głównie katamarany (Lagoon 400, 450 i 52), ale można wybierać także spośród kilku jachtów jednokadłubowych. Dla tych, którzy szukają obsługi na najwyższym poziomie, do czarteru jest dostępny katamaran Lagoon 450 i jednokadłubowiec Oceanis 54. Na obu znajduje się stała załoga (skipper i kucharz).

 

Wyślij zapytanie o czarter na Bahamach