Jak się aktualnie żegluje w Chorwacji, w Grecji czy we Włoszech?

 

Ano powiem krótko: świetnie.

Niemalże jak 20 lat temu, gdy nie było tylu jachtów i ludzi. Nasi klienci i skipperzy przysyłają nam co i rusz zdjęcia z miejsc, które odwiedzają. Zupełnie jakby sami nie wierzyli, że to, co widzą, dzieje się naprawdę.

Pod zamkiem w Hvarze luzy, zupełnie jak poza sezonem!” – pisał nasz skipper, przesyłając nam kilka fotek. „Nie trzeba się spieszyć do portu czy mariny” – pisał drugi.

Na wodzie katamarany i niewiele monohulli” – relacjonował nasz kolega pływający na Sardynii, a wypływający z Lavrion znajomy szeptał do telefonu: „Wypływam z mariny sam!”, jakby to był sen, z którego bał się obudzić.

Choć wszyscy namawiają na spędzanie urlopu w Polsce, bezpieczniej jest teraz wyjechać do Chorwacji niż nad polskie morze.

Czy jechać nad polskie morze?

 

Obawiam się, że jak wszyscy ruszą nad polskie morze, rozłożą się na plaży, opalikują parawanem i zalegną, to się okaże, że tłum jest większy niż na promocji w Lidlu. Osobiście nie lubię, gdy ludzie depczą mi po głowie, gnając po dziesiąte piwo, albo po stopach, biegnąc za uciekającym dmuchanym materacem. Dla mnie takie wakacje są jak „Koszmar z ulicy Wiązów”.

Na wakacjach MUSZĘ mieć przestrzeń. I może właśnie to lato jest jedyną okazją, żeby zakosztować wielu miejsc za granicą w klimacie sprzed 20 lat. Zwłaszcza że teraz w Chorwacji, Grecji czy we Włoszech są luzy jak na wysłużonym sterze. Warto skorzystać, bo okazja, by stać w zatoce samemu czy też podpłynąć w miejsce, które do tej pory oglądaliśmy lornetką, to nie lada gratka. Maurycy nie skorzystał i siedzi teraz za parawanem w Dębkach, pilnuje koca, piwa i wiaderka z łopatką. Tak że tak…

Jachty czekają, więc to okazja, żeby wynająć jacht po atrakcyjnej cenie w opcji last minute. Ale jest jedna uwaga: chodzi o jachty jednokadłubowe, bo katamarany chodzą w czarterach i nie czekają 🙂 Ale to wiemy my i wy, którzy już pomykacie na czartery na katamaranie.

Katamaran to poszukiwana przestrzeń, swoboda, oddech i brak ludzi wokół, bo nawet w zatoce czy w porcie siedzisz u siebie. Piszę o tym w artykule Katamaran, to najbezpieczniejsze miejsce na wakacje.

 

Blue-Sails znalazło naprawdę bardzo dobrą ofertę dużego jachtu w cenie mniejszego. Wielkie dzięki za to. Bardzo dobry kontakt, szybkie odpowiedzi na pytania. Naprawdę super z Waszej strony.Piotr Brodzik

 

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry