Ledwo co zdążyliśmy polubić Luśkę, jak pieszczotliwie nazywaliśmy katamaran Lucia 40, a już pojawił się nowy model. Nowość stoczni Fountain Pajot, to ISLA 40.

No cóż, jak to w życiu, jak śpiewała Kasia Klich „…zamienię Cię na lepszy model…”.

Nie wiem czy lepszy, ale jakkolwiek byśmy lubili Luśkę, to katamaran Isla 40 również nam się spodobała. Zresztą wszystkie katamarany tej francuskiej stoczni mają to coś co zatrzymuje oko. Dobrze, że nie oddech 😉

Isla 40 nie odbiega stylistyką od swojej poprzedniczki. Jest to bardzo zgrabny, kompaktowy katamaran, idealny dla dwóch rodzin 2+2.

Katamaran Isla 40 na zewnątrz

Jak to już nowe katamarany mają na standardzie, kokpit jest duży. Jest w nim wygodna kanapa w kształcie L wokół stołu, ławeczka na rufie oraz duże siedzisko. Jest gdzie polegiwać, siedzieć i jeść.

Zejścia do wody są wygodne, bo po jednym szerokim stopniu.

Przejście na przód katamaranu jest wygodne, szerokie. Na przodzie znajdują się niewielkie siatki oraz materace do…. taaak, do leżenia. Bo leżenia w wakacje nigdy dość! Nie wiem czy każdy katamaran Isla 40 w czarterze będzie miał te materace, ale mam nadzieję, że tak, bo to jest ekstra rzecz.

Zadziwiające jest tylko w tym wszystkim miejsce dla skippera. Usytuowane jest z boku, to akurat standard na tej wielkości jachcie, ale… Miejsce do siedzenia jest jakby jednym ze stopni prowadzących na dach (bimini top) zacieniający kokpit.

Dużego ruchu co prawda na tej trasie nie ma, bo dach, to jednak nie o samo co fly bridge (górny pokład) z kanapami czy materacami. Ale jednak uczucie przejściowości nie daje nam spokoju…

Katamaran Isla 40 wewnątrz

Kuchnia z salonem nie jest duża, ale kto by tam siedział wewnątrz! Jest wszystko co trzeba. Kuchnia wyposażona w płytę gazową, piekarnik, lodówkę i zlewozmywak o raz zestaw szafek. Salon ma wygodne kanapy i stół lub stolik kawowy.

Salon nie jest jakoś super wentylowany. Pokutują cały czas niezmiennie dwa małe otwierane okienka w przedniej części i this is it. Chyba tylko Bali Catamarans wpadło na pomysł robienia opuszczanego całego dużego okna w salonie co usprawnia wentylację o 300%.

W dachu, w salonie jest za to świetlik, co fajnie doświetla pomieszczenie 🙂

Kabiny na katamaranie Isla 40 są cztery (może się też zdarzyć wersja owner – 3-kabinowa) i są one nierówne. Kabiny na rufie są zdecydowanie większe niż na dziobie. Dlatego wspomniałam na początku, że jest to dobry wybór dla dwóch rodzin 2+2. Rodzice lokują się w rufowych, a dzieciom pozostają dziobowe i wszyscy są zadowoleni.

Łazienki są dwie lub cztery w zależności jaką wersję zamówi właściciel jachtu. Rzadko się już jednak zdarza żeby przy możliwości wyboru, wybierana była wersja z dwoma łazienkami, ale może się zdarzyć.

Podsumowując, katamaran Isla 40 wygląda bardzo obiecująco i pewnie dostarczy całkiem przyjemnych doznań podczas żeglugi. Cały czas jednak nie daje mi spokoju to miejsce skippera….

Dla tych co lubią dane techniczne:

Długość 39.14 ft – 11,93 m
Szerokość 21.8 ft – 6,63 m
Zanurzenie 4.0 ft – 1,21 m

Profesjonalnie, odpowiedzialnie, ze świetna komunikacją. Współpracuję z Blue-Sails już od kilku lat organizując z ich pomocą kilkanaście rejsów. Na początku porównywałem pośredników, warunki czarteru. Ostatnio zupełnie sobie tę część odpuściłem. Pełne zaufanie do Pana Macieja i jego zespołu. Polecam.Tomasz Żyśko

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać idealny katamaran na swoje własne wakacje pod żaglami, to pobierz „5 kluczowych pytań…”, które Ci to zdecydowanie ułatwią.

Pobierz 5 kluczowych pytań
które pozwolą Ci wybrać idealny katamaran na wakacje
5pytan

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry