Lagoon 50 – najlepszy katamaran 2018 roku

Konkurs Multihull of The Year 2018 zorganizowany przez branżowe magazyny Multihulls World i Multicoques Mag oraz przez Międzynarodowe Targi Wielokadłubowców (International Multihull Show) wygrał katamaran Lagoon 50!

Mieliśmy okazję zobaczyć ten model katamaranu podczas Yachting Fetivalu w Cannes w 2017 roku. Byliśmy pod wrażeniem płaskich koi zamiast piętrowych (jak w Lagoonie 500) i salonowego okna opuszczanego w dół (podobnie jak na katamaranach ze stoczni Bali).

Co jeszcze zasługuje na uwagę w Lagoon 50? Na pewno liczba kabin – model jest dostępny do czarteru w trzech wersjach: 4-, 5- i 6-kabinowej, w których każda kabina ma własną(!) łazienkę. Do tego przestronny dwupoziomowy salon i otwarty kokpit z wygodnymi kanapami i stołem, przy którym można spędzić czas na niekończących się rozmowach.

No i zejście do wody – bardzo wygodne, doskonale znane z modeli Lagoon 40 i Lagoon 42. W końcu katamaran, oprócz bycia pływającym hotelem na wodzie, jest też miejscem, z pokładu którego można (a nawet trzeba i warto!) wskoczyć do morza na orzeźwiającą kąpiel.

Przewiń do góry