Mój pierwszy czarter

Krok po kroku

KONTAKT z NAMI

Napisz do nas maila lub zadzwoń.
Nie wiesz od czego zacząć?
Nie musisz! Powiedz nam po prostu o tym
jak sobie wyobrażasz wakacje na jachcie.

KONTAKT z NAMI

PROPOZYCJA JACHTÓW

Po rozmowie z nami lub wymianie maili, dostaniesz kilka jachtów do wyboru, które naszym zdaniem najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Z przyjemnością pomożemy Ci z wyborem.

PROPOZYCJA JACHTÓW

UMOWA i WPŁATA

Jak już zadecydujesz, który jacht jest tym wymarzonym,
to my zrobimy na niego rezerwację. Da to nam czas
na przygotowanie umowy, a Tobie na zrobienie wpłaty.
I rata, to zazwyczaj 50% ceny czarteru. II rata płatna jest miesiąc przez czarterem.

UMOWA i WPŁATA

Zadowoleni klienci

Jesteśmy dumni, bo niemal 99,99% klientów wraca z czarterów i rejsów zadowolonych i wystawia nam świetne opinie – więcej

Zadowoleni klienci

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zebraliśmy tu odpowiedzi na pytania dotyczące czarteru jachtu, które chcielibyście zadać, a nie mieliście kogo zapytać.
Do dzieła! Wynajęcie jachtu jest bardzo proste.

Jeśli planujesz samodzielnie prowadzić jacht, to w większości regionów patent żeglarski jest konieczny. Jeśli chciałbyś aby jacht był prowadzony przez skippera (inaczej kapitana), to nie musisz mieć uprawnień do prowadzenia jachtu. Więcej o funkcji skippera znajdziesz poniżej.

Na Morzu Śródziemnym przyjemnie żegluje się od maja do października. Jeśli planujesz rejs z dziećmi w wieku szkolnym, to zapewne bierzesz pod uwagę okres wakacji. Warto pamiętać, że w krajach śródziemnomorskich, sierpień jest zawsze droższy od lipca. Tak więc jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia, to taniej wyczarterujesz jachtu w lipcu.

Jeśli nie ogranicza Cię termin wakacji, to możesz brać pod uwagę także pozostałe miesiące. Warto tylko sobie odpowiedzieć na pytanie o jakiej pogodzie marzysz. Jeśli ideałem są temperatury powyżej 30 stopni celsjusza, to statystycznie najbezpieczniej będzie wybrać lipiec lub sierpień. Jeśli zaś wystarczy nam 20-kilka stopni i konieczność założenia polara w trakcie żeglugi nas nie przeraża, to możemy wziąć także pod uwagę maj-czerwiec oraz wrzesień-październik.

Jeśli wybierasz się na wakacje pod żaglami po raz pierwszy lub pływałeś do tej pory wyłącznie po jeziorach, to nie porywaj się od razu na Wyspy Kanaryjskie lub Cyklady w sezonie. No chyba, że lubisz podchodzić do wszystkiego ekstremalnie 🙂 Na pierwszy raz wybierz akweny spokojniejsze, osłonięte od otwartego morza, z dużą ilością wysp, zatok, portów. Jakie to akweny? W Europie wybrzeże Chorwacji (głównie część pomiędzy Zadarem i Sibenikiem), w Grecji zatoka Sarońska lub Morze Jońskie. Z destynacji tropikalnych Seszele i Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Tam czeka Cię spokojna żegluga z możliwością małych przebiegów między postojami. W sam raz na poznanie specyfiki morskiego pływania oraz aklimatyzację.

Jeśli preferujesz transport lotniczy, to zanim poprosisz o propozycję jachtów do czarteru, warto sprawdzić czy połączenia są w akceptowalnych dla Ciebie cenach i dogodnych terminach. Często ten “drobiazg” determinuje wybór akwenu i termin rejsu.

Mapkę wszystkich akwenów na których umożliwiamy czartery jachtów znajdziesz na stronie https://www.blue-sails.com/mapa-czartery-jachtow

Chorwacja, Grecja (Sarońska i Jońskie), Seszele i Brytyjskie Wyspy Dziewicze to są również dobre akweny na pływanie z dziećmi. O specyfice pływania z najmłodszymi oraz o przygotowaniach piszemy tu: https://www.blue-sails.com/zeglowanie-z-dziecmi 

Na Śródziemnym jacht czarteruje się najczęściej na tydzień lub jego wielokrotność. Zawsze od soboty do soboty. Na wodach tropikalnych czarter można rozpocząć w dowolnym dniu tygodnia i żeglować dowolną ilość dni. Tydzień jest dobrym okresem na sprawdzenie czy żeglarstwo nam się podoba i czy ta forma wypoczynku stanie się naszą ulubioną.

Najpierw ustalamy ile jedzie osób. Do ilości osób dobieramy wielkość jachtu. I tak… mamy do wyboru jachty 2, 3, 4 i 5-kabinowe. Na jachtach śpi się w kabinach 2-osobowych oraz w salonie zwanym mesą. W mesie spać może jedna lub dwie osoby w zależności od rejestracji jachtu. I tak na jachtach 2-kabinowych zakwaterować możemy 4 do 6 osób, na 3-kabinowych 6 do 8, na 4-kabinowych 8 do 10, a na jachtach 5-kabinowych 10 do 12 osób.

Ważną kwestią jest też to czy ktoś z uczestników ma chorobę morską. Jeśli tak, to warto wziąć pod uwagę czarter katamaranu. Katamarany nie przechylają się i dlatego bardzo dobrze sprawdzają się dla osób, które żeglują pierwszy raz, boją się przechyłów lub żeglują z dziećmi. Wszystkie argumenty za czarterem katamaranu przedstawiamy tu: https://www.blue-sails.com/czemu-katamaran

Na większości katamaranów są 4 kabiny dwuosobowe i czasem jedna lub dwie tzw. skipperskie odbiegające standardem od tych 2-osobowych. Czasem jest też możliwość spania w salonie czyli mesie. Rozważając czarter katamaranu, najlepiej zalożyć że płynie 8 osób plus opcjonalnie skipper.

Cóż to takiego? W skrócie flotylla, to grupa jachtóch pływająca razem. W rzeczyswistości dużo więcej mieści się w tym pojęciu. Flotylla daje wolność związaną z żeglowaniem na wybranym jachcie, z własną załogą (rodzina, znajomi)i gwarantuje wsparcie technicznetzw. Leader Cre, czyli załogi prowadzącej. Oni przygotowują trasę uwzględniając prognozy pogody, opisują akwen, objaśniają zasady parkowania w danym miejscu. Czyli autonomia własnego jachtu + profesjonalna opieka. Poza tym uczestnicy flotylli mają szansę wspaniale spędzić czas razem, poznac nowych ludzi ceniących ten sam sposób wypoczynku. Flotylla jest idealna dla osób, które stawiają pierwsze kroki w żeglarstwie morskim, nie znają danego akwenu i nie czują się jeszcze na siłach, żeby samemu wszystko ogarnąć. Dołączyć do flotylli można na 2 sposoby. Czarteruje się jacht i samemu się go prowadzi lub czarteruje się jacht ze skipperem jeśli samemu nie ma się uprawnień lub wiedzy (w zależności od akwenu).

Skipper to osoba, która prowadzi jacht. To także nasz przewodnik po akwenie, który często doradzi gdzie najepiej stanąć na noc, do której restauracji pójść, itp. Czarter jachtu nie obejmuje osoby skippera domyślnie (tak jak samochodu nie wynajmuje się domyślnie z szoferem). Jeśli nie masz uprawnień lub nie czujesz się na siłach żeby poprowadzić samemu morski rejs, masz możliwość wynajęcia profesjonalnego skippera. Może to być Polak lub skipper lokalny. Decydując się na skippera pamiętaj, że przy wyborze jachtu zajmie nam jedno z miejsc do spania. Uczestników może być więc tylu co rejestracja jachtu minus jedna osoba (skipper).

Umowę czarteru jachtu podpisujesz się z nami. Najczęściej w języku polskim. Pieniądze za czarter przesyłasz na nasze konto w złotówkach lub w EUR. Po ostatniej wpłacie wysyłamy do Ciebie komplet dokumentów potrzebnych do przejęcia jachtu, informacje o bazie armatora, czyli o miejscu gdzie należy się udać po przyjeździe żeby odebrać jacht. Jeśli wynajęty został skipper do prowadzenia jachtu, kopię tych dokumentów otrzymuje również on. Na miejscu przejmuje jacht pod względem technicznym.

Z dumą informujemy, że nawiązaliśmy współpracę Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. Od czerwca 2015 roku każdej podpisanej umowy czarteru przekazujemy 50 zł na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Wierzymy, że we wspólnym działaniu tkwi ogromna siła!  

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, coś jest niejasne lub wymaga doprecyzowania – PISZ i DZWOŃ. Wysłuchamy i doradzimy tak, żeby wakacje pod żaglami stały się stałym punktem w planowaniu Twojego urlopu 🙂

OPINIE KLIENTÓW

WYSPY BAHAMA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 39

W tym roku kolejny raz skorzystałem z oferty Blue-Sails (to już 7 lat i kilkanaście …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

WŁOCHY – CZARTER KATAMARANU LAGOON 40

Profesjonalnie, odpowiedzialnie, ze świetna komunikacją. Współpracuję z Blue-Sails już od kilku lat organizując z ich …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

IBIZA – CZARTER KATAMARANU ASTREA 42

Blue Sails – doskonały adres dla poszukiwaczy morskich przygód! Zaangażowany i bardzo przyjazny kontakt. Idealne …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 52

Od wielu lat chodził mi po głowie pomysł rodzinnego rejsu katamaranem. W tym roku sie …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

GRECJA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 39

Już 3 czartery zorganizowane z Blue-Sails. Zawsze profesjonalna obsługa i konkurencyjne ceny. Do tego, jak …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

GRECJA – CZARTER JACHTU SUN ODYSSEY 33i

Maćku Wraz z załogą Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zorganizowanie naszych pierwszych wakacji na czarterowanej …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

KARAIBY – CZARTER KATAMARANU SAONA 47

Katamaran Saona 47 Rejst Martynika- Grenada – Martynika Marzec 2019 Serdecznie polecam współpracę z firmą …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER KATAMARANU ASTREA 42

Pierwszy raz na katamaranie i pierwszy raz super wakacje z dala od tłumów i hotelowego …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER JACHTU SUN ODYSSEY 449

Mój pierwszy rejs z Blue-Sails i jedyne czego żałuję to, że nie żeglowałem z nimi …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

NEWSLETTER

Raz na dwa tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy o ciekawych akwenach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów...

Przewiń do góry