Saint_Lucia
1.JAK ZAPLANOWAĆ REJS NA KARAIBACH?​

Planowanie rejsu na Karaibach najlepiej zacząć od… początku 🙂

Najpierw wybieramy termin między listopadem a majem, kiedy nie ma huraganów. Następnie określamy, czy bardziej zależy nam na niskiej cenie czarteru, czy stabilnej pogodzie. Jesli cena gra decydującą rolę, wybierzmy terminy do połowy grudnia, jeśli pogoda – to od lutego. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester to szczyt szczytów sezonu, kiedy ceny czarterów i przelotów osiągają najwyższe poziomy.

Karaiby
Karaiby
2.ZAKUP BILETÓW LOTNICZYCH NA KARAIBY?​

Po określeniu terminu naszej podróży na Karaiby trzeba znaleźć bilety lotnicze. Pamiętajmy, że na egzotycznych destynacjach, do których zaliczają się Karaiby, można zacząć czarter w dowolnym dniu tygodnia, na dowolną liczbę dni. Jest to o tyle ważne, że często bilety lotnicze sobota-sobota są dużo droższe niż np. piątek-czwartek. Warto dobrze poszukać, a najlepiej, na tak długich trasach z przesiadkami, zasięgnąć pomocy agenta lotniczego. Dlaczego? Doradzi, a w razie jakichkolwiek problemów na trasie (strajki, opóźnienia itp.) pomoże. Zwłaszcza wtedy, gdy infolinia zwykle jest zablokowana, a biura linii lotniczych oblegane. Agent lotniczy z którym od lat współpracujemy, odbiera telefon i służy pomocą w każdej chwili.

3.CZY POTRZEBNE SĄ WIZY NA KARAIBY?

Na Martynikę nie są potrzebne, ale jeśli lecimy na Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), to tańsze loty są przez Stany Zjednoczone i wtedy trzeba wiza jest konieczna.

Na Brytyjskie Wyspy Dziewicze można dostać się na dwa sposoby. Prostszy, ale droższy, to lot z Paryża na St. Martin i krótki, 40-minutowy lot lokalnymi liniami na Tortolę. Wariant dużo tańszy, jednak znacznie bardziej czasochłonny, to lot na St. Martin z Paryża/Amsterdamu przez USA (konieczna wiza) z przesiadką w Nowym Jorku/Atlancie oraz
dopłynięcie promem na Tortolę. Niezależnie od wybranego wariantu linie Air France umożliwiają kupno całego przelotu z Polski na jednym bilecie, co znacznie podnosi komfort podróży.

Najlepsze połączenia na Martynikę z Europy  prowadzą przez Paryż. Z Polski na jednym bilecie najwygodniej dolecieć liniami Air France. Jeśli bardziej zależy nam na cenie niż na czasie podróży, to podróż można rozbić na dwa etapy. Pierwszy do Paryża, a drugi, po noclegu w Paryżu, na Martynikę. W takim wariancie możemy wziąć pod uwagę także linie Air Caraibes oraz CorsAir.

Karaiby
4.NA ILE DNI JECHAĆ NA KARAIBY?

Jak już lecimy na drugi koniec świata, to najlepiej skusić się na czarter na jak najdłużej. Wiadomo też, że mamy określoną liczbę dni do wykorzystania na urlop. Na rejs z Martyniki na Grenadyny i z powrotem trzeba przeznaczyć co najmniej 10 dni, a najlepiej 14. Ceny biletów lotniczych często pomogą nam w podjęciu decyzji i okaże się, że np. 12 dni, to najbardziej optymalny czas. Jeśli mamy taką możliwość, to warto zaplanować koniec czarteru na piątek. Dzięki temu do Polski przylecimy w sobotę i pozostanie nam jeszcze niedziela na “dojście do siebie”.

5.CZARTER JACHTU NA KARAIBACH?

Zdecydowanie katamaran. Na Karaibach większość czasu spędza się na pokładzie jachtu, więc komfort jest bardzo ważny. Zdecydowanie ważniejszy niż na Morzu Śródziemnym. To już nie jest tylko środek transportu, to jest nasz dom na wodzie. Na nim się pływa, je, śpi i czasem schodzi na ląd 🙂 Jachty jednokadłubowe są w mniejszości, jeśli chodzi o dostępność w czarterach na Karaibach. Gros floty stanowią katamarany, co daje do myślenia. Katamarany nie przechylają się, na postojach nie bujają jak Wańka-Wstańka, tylko poruszają dostojnie góra-dół. Czarter katamaranu umożliwi 8-10 osobom komfortowe przebywanie na pokładzie. Każdy znajdzie miejsce dla siebie i nie ma mowy o ciasnym siedzeniu wyłącznie w kokpicie.

6.CZY BRAĆ DZIECI NA REJS?

Jak najbardziej. Najtrudniej jest tylko z dziećmi, które dopiero zaczęły chodzić. One chcą nieustannie się przemieszczać, co jest dość męczące dla rodziców na tej dużej, ale  – bądź co bądź – ograniczonej przestrzeni. Na plus za maluchami przemawia fakt, że za dzieci do 2 lat nie płaci się za bilety lotnicze. Starsze dzieci docenią za to bezmiar plaż oraz ciepłą, krystaliczną wodę do pływania i nurkowania. Na żeglowanie z dziećmi polecamy Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) oraz Grenadyny.

7.JAKA JEST WALUTA NA KARAIBACH?

Martynika jest wyspą francuską, więc płaci się na niej w EUR. Na pozostałych wyspach obowiązuje dolar wschodniokaraibski – EC. Euro traktowane jest czasem jak 1 do 1 z dolarem amerykańskim. Żeby więc było łatwiej i taniej, najlepiej mieć ze sobą dolary amerykańskie. I tak resztę z zakupów dostaniemy w EC 🙂 Gwadelupa również jest francuska z obowiązującym EUR, a na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych płacimy w USD.

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na wyjazd? Dwa tygodnie, na średniej wielkości katamaranie (40-45 stóp), wraz ze wszystkimi wydatkami na opłaty postojowe, paliwo, jedzenie i przeloty to najczęściej 10 tys. zł za osobę lub więcej przy większych katamaranach.

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy
o ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.

OPINIE KLIENTÓW

WYSPY BAHAMA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 39

W tym roku kolejny raz skorzystałem z oferty Blue-Sails (to już 7 lat i kilkanaście …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

WŁOCHY – CZARTER KATAMARANU LAGOON 40

Profesjonalnie, odpowiedzialnie, ze świetna komunikacją. Współpracuję z Blue-Sails już od kilku lat organizując z ich …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

IBIZA – CZARTER KATAMARANU ASTREA 42

Blue Sails – doskonały adres dla poszukiwaczy morskich przygód! Zaangażowany i bardzo przyjazny kontakt. Idealne …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 52

Od wielu lat chodził mi po głowie pomysł rodzinnego rejsu katamaranem. W tym roku sie …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

GRECJA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 39

Już 3 czartery zorganizowane z Blue-Sails. Zawsze profesjonalna obsługa i konkurencyjne ceny. Do tego, jak …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

GRECJA – CZARTER JACHTU SUN ODYSSEY 33i

Maćku Wraz z załogą Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zorganizowanie naszych pierwszych wakacji na czarterowanej …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

KARAIBY – CZARTER KATAMARANU SAONA 47

Katamaran Saona 47 Rejst Martynika- Grenada – Martynika Marzec 2019 Serdecznie polecam współpracę z firmą …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER KATAMARANU ASTREA 42

Pierwszy raz na katamaranie i pierwszy raz super wakacje z dala od tłumów i hotelowego …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER JACHTU SUN ODYSSEY 449

Mój pierwszy rejs z Blue-Sails i jedyne czego żałuję to, że nie żeglowałem z nimi …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

NEWSLETTER

Raz na dwa tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy o ciekawych akwenach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów...

Przewiń do góry