Chcemy pożeglować po Cykladach? Co robić?

Wziąć katamaran bezpośrednio na Cykladach!

Do tej pory było to prawie niemożliwe. Trzeba było startować z Aten, co wiązało się ze stratą czasu na wypłynięcie z Zat.Sarońskiej. Teraz możemy zacząć czarter z Mykonos lub Paros i cieszyć się Cykladami od pierwszego dnia rejsu.

Cyklady to najpopularniejszy wśród żeglarzy archipelag greckich wysp.

Wszyscy chcą tam żeglować…Wiecie, że składa się z około 220 wysp! Żeby wymienić choćby kilka: Amorgos, Folegandros,  Kea, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Serifos, Sifnos czy najbardziej znana Santorini. Któż nie zna charakterystycznych białych, tarasowo położonych miasteczek, niekończących się plaż, zamków i wiatraków? To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie właśnie na Cykladach.

Dla chętnych ważna informacja. Na Cykladach w sezonie letnim (lipiec, sierpień) wieje Meltemi z północy. Osiąga on siłę ok.7B. Latem jest to więc wymagający akwen. Jeżeli preferujemy spokojniejsze żeglowanie weźmy lepiej pod uwagę terminy przed lub po sezonie.

Mykonos, to jedna z bardziej rozrywkowych wysp archipelagu.

Oprócz plaż i charakterystycznej kolorowej zabudowy znaleźć tu można tętniące życiem ulice miasteczka Mykonos i kluby nocne otwarte aż do świtu. Paros z kolei ma nieco odmienny charakter. W tradycyjnych wsiach podziwiać można architekturę właściwą Cykladom, czyli bielone domy, brukowane uliczki i kościoły z niebieskimi kopułami. Plaże na południowo-wschodniej stronie, są bardzo popularne wśród miłośników windsurfingu. 

Katamarany dostępne do czarteru na Cykladach są różnej wielkości. Od 40 stóp do 52, jeszcze większe są już ze skipperem armatora. Czekają na Was:  Lucia 40, Lagoon 400, Lagoon 42, Lagoon 420, Lagoon 450, Salina 48, Lagoon 50 oraz Lagoon 52. Każdemu według potrzeb, możliwości i upodobań.

Nie wiecie, który wybrać? Może zainspiruje Was nasze porównanie katamaranów mniejszych: https://www.blue-sails.com/porownanie-czarter-katamaranow-40-stopowych i większych: https://www.blue-sails.com/porownanie-czarter-katamaranow-44-48-stopowych