Porównanie katamaranów 50-54 stopowych dostępnych w czarterach

Małe są za małe, a duże za duże...?

Prezentowane poniżej katamarany, to prawdziwe morskie smoki. Są przestronne i manewrowanie nimi wymaga pewnego doświadczenia. W końcu, licząc po obrysie, to metraż niezłego apartamentu. Spróbujcie manewrować platformą o powierzchni 120 metrów kwadratowych! Nie mniej jednak jeśli ktoś już pływał na katamaranach, to nie będzie miał najmniejszego problemu z okiełznaniem tych maszyn.

Do naszego zestawienia wybraliśmy:

  • Bali 5.4 ( Catana)
  • Lagoon 50 (Lagoon)
  • Saba 50 (Fountain Pajot)
  • Lagoon 52 Fly i Sportop
Pozostałe jednostki nawet w podobnych rozmiarach nie są dostępne do samodzielnego czarteru, więc nie będziemy się o nich rozpisywać, choć są równie wspaniałe.

BALI 5.4

Największy z całego zacnego towarzystwa. Ma prawie 17 metrów długości i prawie 8 szerokości! Na rufach są wygodne niskie schodki na platformy kąpielowe. Wiecie co tu jest prawdziwą patardą? Wyjście z salonu do przedniego kokpitu. Jak na taras! Nie trzeba ganiać dookoła. A przedni kokpit niczym nie ustępuje rufowemu. Nooo może nie ma zejścia do wody, ale tak to niczym. Jest równie imponujący i wygodny. Z kanapami i stołem. I tak jak we wszystkich katamaranach Bali, nie ma tu siatek, tylko olbrzymia materacowa przestrzeń do wylegiwania się!
Z zewnętrznych atrakcji jest jeszcze górny pokład, gdzie poza wydzielonym miejscem dla skippera jest cała wielka strefa relaksu z materacami, kanapami i stolikami zadaszona bimini. Taki zewnętrzny salon. Trzeci z kolei.
A wewnątrz? Zaletą jest przeogromna przestrzeń dzienna. Tak jak na Bali 4.0 kokpit połączony jest z salonem i kuchnią, w jedną olbrzymią strefę dzienną. Przestrzeń ta ma możliwość wspaniałej wentylacji dzięki wielkiemu oknu z przodu w całości otwieranemu. Kabin, w wersji czarterowej, jest 6 i tyle samo jest łazienek. Każda ma podwójne łóżko. Dwie z sześciu kabin dostępne są z kokpitu, pozostałe mają klasyczne wejścia z wnętrza salonu. Obsługa jachtu, jeżeli takowa zostanie zamówiona, ma swoje osobne kabiny, każda z łazienką.

LOA: 16,80 m
Szerokość: 8,74 m

LAGOON 50

O tym katamaranie pisaliśmy TUTAJ.  Oglądaliśmy go na Yachting Festival w Cannes i urzekł nas swoim wyglądem. Na zewnątrz mamy duży, wygodny kokpit z kanapą i stołem oraz osobnym siedziskiem i zewnętrznym zlewem. Dodatkowo Lagoon 50 ma wygodne zejścia do wody. Z przodu są klasycznie siatki i miejsce do relaksu z kanapą w kształcie C. Katamaran ma górny pokład, na który wchodzi się z dwóch stron. Jest na nim wygodne stanowisko skippera oraz materace do opalania za stanowiskiem skippera.
Wewnątrz jachtu mamy przestronny salon z kanapą w kształcie litery C, z ergonomiczną kuchnią i  wyspą pośrodku. Za kanapą znalazło się rozwiązanie znane z kuchni na katamaranach Bali. Jest to w całości opuszczane duże okno zdecydowanie poprawiające wentylację części dziennej. W czarterach dostępny jest w wersji z 4, 5 i 6 kabinami. W jakimkolwiek układzie łóżka są podwójne i nie ma łóżek piętrowych jak to miało miejsce w poprzednim modelu Lagoon 500. W opcji 6 kabinowej są dwie opcje: wszystkie kabiny mają łazienki, albo są tylko 4 łazienki.
LOA: 14,75 m
Szerokość: 8,10 m

SABA 50

Katamarany stoczni Fountain Pajot charakteruzują się zawsze elegancką linią. Cieszą oko samym wyglądem. Tak jest również w przypadku katamaranu Saba 50. Do wejścia zaprasza duży kokpit ze stołem i kanapą i ławeczką. Jest też leżanka i siedziska na samej rufie od jednego pływaka do drugiego. Ilość miejsc siedzących sprzyja biesiadowaniu i wspólnemu spędzaniu czasu. Z przodu są siatki i materace do leżenia. Stanowisko skippera znajduje się pomiędzy kokpitem a górnym pokładem, z boku. Górny pokład (Fly), to głównie materace do opalania. Katamaran może występować w wersji 4, 5 i 6 kabinowej. W wersji 5 i 6-kabinowej jedna kabina jest zawsze trochę mniejsza, a łóżko może służyć 1 dużej osobie, dzieciom lub dwóm szczupłym, dorosłym osobom, które bardzo się kochają 😉 W każdej wersji wszystkie kabiny mają łazienki.

 

LOA: 14,98 m
Szerokość: 7,99 m

LAGOON 52 FLY oraz LAGOON 52 SPORTOP

Pojawiły się na wodzie przed Lagoon 50 i od razu zawróciły w głowie. Choć wersja Sportop pokazała się z opóźnieniem w stosunku do Fly. Mimo swego rozmiaru jest bardzo popularny w czarterach. W tropikach bez Lagoon 52 ani rusz! Pływaliśmy na nim i na Karaibach na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i na Wyspach Bahama. Co można o nich napisać? Lagoon 52 F i Lagoon 52S są przepastne! Mają wielkie kokpity z leżankami i kanapami w kształcie litery „C” ze stołem. Niestety zejścia do wody nie są tak wygodne jak w nowych jednostkach, bo mają więcej węższych schodków. W wersji Fly stanowisko skippera jest na górnym pokładzie, gdzie do dyspozycji ma wielką kanapę, na której zmieści się pół załogi! Za siedziskiem skippera są materace sprzyjające leniuchowaniu i patrzeniu na wszystko z góry. W wersji Sportop stanowisko skippera jest klasycznie usytuowane z lewej strony trochę powyżej kokpitu i poniżej daszku bimini. Pokład dziobowy, to w obu wersjach olbrzymie siatki oraz miejsce z materacami do leżenia. Katamarany dostępne są głównie w wersji 6-kabinowej, choć zdarzają się wersje 4-kabinowe. W wersji 6-kabinowej 5 kabin ma podwójne łóżka, a szósta kabina ma łóżko piętrowe i jest dość ciasna. Idealna jest dla dzieci lub niewymagających dorosłych. Dwie kabiny dostępne są z kokpitu pozostałe tradycyjnie z salonu. Salon jest duży i wygodny, z wielką kanapą i stołem, miejscem nawigacyjnym dla skippera oraz kuchnią w kształcie litery C.

LOA: 15,85 m
Szerokość: 8,60 m
STRONA STOCZNI:https://www.cata-lagoon.com/en

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy
o ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.

OPINIE KLIENTÓW

WYSPY BAHAMA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 39

W tym roku kolejny raz skorzystałem z oferty Blue-Sails (to już 7 lat i kilkanaście …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

WŁOCHY – CZARTER KATAMARANU LAGOON 40

Profesjonalnie, odpowiedzialnie, ze świetna komunikacją. Współpracuję z Blue-Sails już od kilku lat organizując z ich …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

IBIZA – CZARTER KATAMARANU ASTREA 42

Blue Sails – doskonały adres dla poszukiwaczy morskich przygód! Zaangażowany i bardzo przyjazny kontakt. Idealne …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 52

Od wielu lat chodził mi po głowie pomysł rodzinnego rejsu katamaranem. W tym roku sie …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

GRECJA – CZARTER KATAMARANU LAGOON 39

Już 3 czartery zorganizowane z Blue-Sails. Zawsze profesjonalna obsługa i konkurencyjne ceny. Do tego, jak …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

GRECJA – CZARTER JACHTU SUN ODYSSEY 33i

Maćku Wraz z załogą Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zorganizowanie naszych pierwszych wakacji na czarterowanej …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

KARAIBY – CZARTER KATAMARANU SAONA 47

Katamaran Saona 47 Rejst Martynika- Grenada – Martynika Marzec 2019 Serdecznie polecam współpracę z firmą …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER KATAMARANU ASTREA 42

Pierwszy raz na katamaranie i pierwszy raz super wakacje z dala od tłumów i hotelowego …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

CHORWACJA – CZARTER JACHTU SUN ODYSSEY 449

Mój pierwszy rejs z Blue-Sails i jedyne czego żałuję to, że nie żeglowałem z nimi …

ZOBACZ CAŁOŚĆ

NEWSLETTER

Raz na dwa tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy o ciekawych akwenach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów...

Przewiń do góry
@media screen and (max-width: 1024px) { .responsive-menu-pro-open button#responsive-menu-pro-button .responsive-menu-pro-box { color: #000000 !important; }}