Czarter jachtu w Tajlandii – orientalnej Krainie Uśmiechu

Tajlandia to jedno z najbardziej egzotycznych miejsc do żeglowania na mapie świata. Ten malowniczy kraj położony w sercu Południowo-Wschodniej Azji zachwyca tysiącem barw, tropikalną przyrodą, wyrazistymi smakami oraz uśmiechniętymi, życzliwymi ludźmi. Właśnie dzięki temu ostatniemu, zwykło się ją nazywać Krainą Uśmiechu. Tylko tutaj można doświadczyć naturalnej mieszanki medytacyjnego relaksu i szaleństw nocnego życia.

 

Czarter jachtu - Tajlandii

CZARTER JACHTU W TAJLANDII – MAGIA ORIENTALNYCH WYSP

Południe kraju, zarówno po stronie Morza Andamańskiego, jak i Zatoki Tajlandzkiej, wyróżnia się licznymi tropikalnymi wyspami. Turkusowe wody, błękit nieba i warunki atmosferyczne zachęcają do rozstawienia żagli i udania się w rejs. Czekają nas malownicze zatoki wśród strzelistych, wapiennych klifów, rafy w kolorach tęczy oraz piaszczyste plaże. W Tajlandii Budda łagodnie spogląda z posągów prawie na każdym kroku, sprawiając wrażenie spokoju i wyważenia. Gwarne ulice, setki straganów ze specjałami tajskiej kuchni i unosząca się w powietrzu atmosfera
święta buduje z kolei wrażenie twórczego chaosu.

Ko Phi Phi= Koh Panyia Phang Nga

Wyślij zapytanie o czarter w Tajlandii

CZARTER JACHTU W TAJLANDII – CO WARTO ZOBACZYĆ

  • Phuket. Na wyspie rozciągają się kilometry pięknych, piaszczystych plaż, otoczonych mniejszymi i większymi zatokami. W pobliżu jednej z nich, Phang Nga, można na własne oczy zobaczyć wyspę Jamesa Bonda. Niedaleko mieści się także wioska  Koh Panyi zbudowana w całości na balach, która słynie z serwowania obłędnych owoców morza. 
  • Ko Hong Group To obowiązkowy punkt programu! Z jachtu przesiadamy się na kajaki i płyniemy kluczyć wśród jaskiń i wewnetrznych "dziedzińców" wysp otoczonych pionowymi scianami i byjną roślinnością, dostępnych wyłącznie przy odpływie.
  • Railey Beach Śliczna plaża i spektakularne, dramatycznie poszarpane pionowe skały schodzące wprost do morza. Miejsce to jest dostępne jedynie od strony
    wody.
  • okolice Krabi. warto wybrać się na całodniową wycieczkę do Świątyni Tygrysa, do gorących źródeł (tak, tak!)lub do prześlicznych błękitych żródeł tworzących mini stawy wśród drzew, które miejscowi traktują jak kąpielisko.

 

Wyślij zapytanie o czarter w Tajlandii

 

  • Chicken Island Miejsce niesamowite. Nad całością góruje charakterystyczna skała o kształcie... głowy kurczaka. Pomiędzy dwoma wysepkami przy odpływie tworzy się płyciutka mierzeja, dzięki temu można udać się na spacer z wyspy na wyspę.
  • Okolice Ko Phi Phi otoczone rafami koralowymi zapraszają do tego, by w promieniach tajlandzkiego słońca dać się ponieść aktywnościom fizycznym. Wysp jest w sumie ok. 130 a pobliski rezerwat Similan i Surin zachęcają krystalicznie czystym morzem do pływania, nurkowania i łowienia ryb. Wnętrze wyspy zaś - do spacerów po Parku Narodowym Phi Phi, przejażdżek rowerowych czy wspinaczki. Pod osłoną nocy z kolei, przed spragnionymi wrażeń otwierają się drzwi najpopularniejszych klubów i barów, w których można przetańczyć całą noc. Phi Phi to również jedna wielka imprezownia. Bary otwartesą niamal całą noc.
  • Ko Phi Phi Leh, to nic innego jak plaża, która "zagrała" w filmie "Niebiańska Plaża" z Leonardo di Caprio. Aktualnie jej niebiańskość najlepiej podziwiać bardzo wczesnym rankiem lub późnym popołudniem z uwagi na ilość turystów.
  • Bangkok - zdecydowanie polecamy zobaczenie tego miasta po lub przed czarterem. Zarezerwujcie sobie chociaż jeden pełny dzień koniecznie z polskim przewodnikiem. Świątynie, street food i China Town, to jest coś co warto zobaczyć i posmakować.

Tajskie przysmaki= Przejażdżka na słoniu Na straganach

CZARTER JACHTU W TAJLANDII – JAK DOLECIEĆ?

Żeglarską podróż po Tajlandii najlepiej zaplanować od grudnia do kwietnia. Na Phuket, skąd zaczyna się każdy czarter w Tajlandii, można dolecieć na wiele sposobów – z zachodniej Europy bezpośrednio lub z Polski z przesiadką.

NIE MASZ EKIPY NA CAŁY JACHT, A MARZYSZ O REJSIE W TAJLANDII? ZAREZERWUJ JEDNĄ KABINĘ.

Sprawdź terminy rejsów all inclusive w Tajlandii