KATAMARANY

OPIS

Katamarany, to jachty, tylko dwukadłubowe. Katamarany to KOMFORT. Niektórzy mówią, że to pływające kredensy, a inni, że to apartament na wodzie.

Katamarany najczęściej mają 4 kabiny 2-osobowe ulokowanymi w kadłubach oraz 1-2 kabinami tzw. skipperskimi (o niższym standardzie) Między kabinami rufową i dziobową w każdym pływaku znajduje się 1 lub 2 łazienki. W miejscu połączenia kadłubów jest przestronny salon z kuchnią, a na zewnątrz dużo miejsca do siedzenia.

Miejsce dla skippera znajduje się trochę powyżej kokpitu lub zupełnie na górnym pokładzie tzw. fly bridge’u. Katamarany, nawet te duże, mają mniejsze zanurzenie niż jachty jednokadłubowe. Co to znaczy dla Ciebie? Że podpłyniesz bliżej brzegu na turkusową wodę!

Ile kosztuje czarter katamaranu?

CECHY
  • przestrzeń (nawet najmniejszy katamaran ma więcej miejsca niż jacht jednokadłubowy)
  • bezpieczeństwo (nie ma przechyłów)
  • komfort (każdy ma swoje miejsce na pokładzie lub pod nim)
  • małe zanurzenie (nawet duże katamarany mają zanurzenie mniejsze niż jachty jednokadłubowe)
DOBRZE WIEDZIEĆ

Katamarany są idealne dla:

  • dla rodzin z małymi dziećmi
  • dla ludzi ceniących sobie wygodę i dużo miejsca
  • dla płynących pierwszy raz

Nie pływają szybko
Nie pływają ostro pod wiatr
Potrzebują więcej miejsca w portach

Dlaczego warto wybrać katamaran?

Wybierz jach dla siebie

Alegria 67

Astrea 42 rozpalała odwiedzających targi żeglarskie w Dusseldorfie do czerwoności. Dla nas jednak, po dokładnym obejrzeniu, jawiła się jako większa Lucia 40.

Astrea 42

Astrea 42 rozpalała odwiedzających targi żeglarskie w Dusseldorfie do czerwoności. Dla nas, po dokładnym obejrzeniu, jawiła się jako większa Lucia 40.

Athena 38

Należy do tych mniejszych katamaranów. Uwaga na wysokość stania w kabinie. Panie i Panowie słusznego wzrostu mogą poczuć sufit na głowie. Lubiany z ekonomicznych pobudek. Z racji tego, że od kilku lat nie jest produkowany, dostępne są tylko starsze roczniki, a co za tym idzie korzystne cenowo.

Aventura 34

Co ma w sobie katamaran Aventura 34, czego nie mają podobne katamarany, takie jak Mahe 36 czy Gemini 35? Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj na naszym blogu.

Bahia 46

Ten katamaran lubili wszyscy ci, którzy pływali gromadnie. Bahia mieści bowiem 12 osób. Niestety jest to już dość stary model, więc jednostki dostępne w czarterach są bardzo wiekowe i niestety nie zawsze dobrze utrzymane.

Bali 4.0

Rewelacyjna koncepcja – podnoszona tylna ściana (jak drzwi garażowe) umożliwia połączenie kokpitu z salonem. Daje to olbrzymią przestrzeń dzienną, w pełni zadaszoną. W salonie przednia szyba otwierana jest poprzez chowanie jej w dół. Umożliwia to wentylację całej części dziennej…

Bali 4.1

Bali 4.1 to nic innego jak Bali 4.0 po tuningu. Wywarł na nas bardzo korzystne wrażenie. Względem poprzednika ma kilka różnic…

Bali 4.2

Więcej o katamaranie Bali 4.2 przeczytasz na naszym blogu w artykule Katamaran Bali 4.2 – nie za duży, nie za mały.

Bali 4.3

Bali Catamarans to marka stoczni Catana. Rozwiązania zastosowane na katamaranach Bali są nowatorskie….

Bali 4.5

Kilka lat temu stocznia Catana wypuściła na rynek nowatorskie katamarany – Bali. Jednym z nich jest Bali 4.5…

Bali 4.6

Wrescie wypełniła się dziura między Bali 4.0, Bali 4.1, Bali Catspace, Bali 4.3 a Bali …

Copyright © 2022 Blue Sails