CZARTER KATAMARANU, CZYLI 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYCZARTEROWAĆ KATAMARAN

Przestrzeń, komfort, bezpieczeństwo

Chcesz się wybrać pierwszy raz na żagle?
Bezpieczeństwo dzieci jest dla Ciebie najważniejsze?
Cenisz sobie wygodę i niezależność?
 

CZAS WYCZARTEROWAĆ KATAMARAN!

1.PRZESTRZEŃ

Jesteście grupą indywidualistów z dużą potrzebą przestrzeni?
Na katamaranie każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce. Kabiny z łazienkami zapewnią potrzebną na jachcie prywatność, a duży salon zaspokoi chęć wspólnego biesiadowania.

Jesteście rodziną z dziećmi?

Wspaniale! Jest tyle miejsca na i pod pokładem, że maluchy z radością będą je odkrywać, a starsze znajdą kąt tylko dla siebie. Koniec z nudą i  siedzeniem w jednym miejscu w trakcie żeglugi!

Katamaran oferuje znacznie więcej metrów kwadratowych niż jacht jednokadłubowy (o tej samej długości). Coś jak 100m2 do 50m2 🙂

2.BEZPIECZEŃSTWO

Płyniecie pierwszy raz? Macie małe dzieci?
Bez obaw! Katamarany turystyczne zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa rodzinie oraz osobom bez doświadczenia żeglarskiego, ponieważ… się nie przechylają!

Także szklanki, puszki czy… dzieci się nie przewracają 🙂 Spokojnie można przygotować i zjeść posiłek w trakcie płynięcia, czas na postojach wykorzystując na kąpiele, nurkowanie, zwiedzanie itp.

3.KOMFORT

Cenisz sobie wygodę i prywatność?
Przestrzeń plus bezpieczeństwo zapewniają komfort wypoczynku. Wygodne dwuosobowe kabiny z łazienkami, a pomiędzy przestronny salon z aneksem nawigacyjnym oraz kuchnią wyposażoną we wszystko czego potrzeba.
W kokpicie znajdują się stół i kanapy, a pomiędzy pływakami na dziobie jest siatka, na której można się opalać. Nie do przecenienia jest fakt, że kokpit i salon są na tym samym poziomie. Koniec z bieganiem  po schodkach z drinkami 🙂 Na jachcie jednokadłubowym każda wizyta w kuchni, to… schody. Bardziej luksusowe wersje posiadają odsalarkę, generator, klimatyzację, telewizor DVD i playstation…

4.MAŁE ZANURZENIE

Marzysz o kotwiczeniu blisko plaży?
Proszę bardzo! To w katamaranach jest najlepsze! Jachtem nie podpłynie się tak blisko plaży/brzegu jak katamaranem. Daje to możliwość obserwacji tego co się dzieje na lądzie i korzystania jednocześnie z azylu jaki daje katamaran.
Akweny tropikalne takie jak Karaiby czy Seszele, charakteryzują się niewielką, bardzo często występującą na kotwicowiskach martwą falą, nawet po zawietrznej. Jednokadłubowce na postoju w takich warunkach, kołyszą się jak bańka-wstańka. Bez przerwy. Katamaran natomiast unosi się nieznacznie góra – dół.

5.SZYBKOŚĆ

Lubisz emocje szybkiej żeglugi?
Wybierz katamaran “performance” z lini dwukadłubowców stworzonych do osiągania dużych prędkości.Wyobraź sobie, że “jedziesz” 20 węzłów, a szklanka spokojnie stoi na swoim miejscu na stole w kokpicie!

W kwestii doboru odpowiedniego dwukadłubowca nie mamy sobie równych. Żeglowaliśmy na większości katamaranów dostępnych w czarterach!

STOCZNIE:

Lagoon:

45, 49, 55TS

​40, 40 Open, 44, 441, 442, 46 Open (nowość), 46 Fly (nowość), 47

Fountain Pajot:

Mahe 36, Athena 38, Lavezzi 40, Lipari 41, Astrea 42 (nowość), Belize 43, Orana 44, Bahia 46, Saona 47 (nowość), Salina 48, Saba 50

Catana:
41, 43, 47, 47 Custom, 50, 52, 55
Outremer:
45, 49, 55TS

PLAN KATAMARANU:

Poniżej zamieściliśmy plany katamaranów aby można było zobaczyć jak rozplanowane jest wnętrze dwukadłubowej jednostki, która ma 2 toalety i 4 toalety oraz kabinki skipperskie w samych dziobach pływaków. Tak naprawdę rozwiązań zabudowy wnętrza jest bardzo dużo. Są też katamarany 3-kabinowe, ale my pokazujemy te najbardziej popularne rozkłady.

PRZYKŁADOWE CENY:

za tydzień czarteru