Belize – Marzenie odkrywców

CZARTER JACHTU W BELIZE – MILIONY DOZNAŃ

Raj dla żeglarzy i miłośników wędkowania, mekka nurków. Istna perła starożytnych zabytków dla spragnionych podążania szlakiem tajemniczej kultury Majów. To tutaj, w Belize, z dala od zgiełku i masowej turystyki, można podziwiać drugą najdłuższą na świecie rafę koralową Morza Karaibskiego. Zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie, przemierzać dziką puszczę, zachwycić zapachem egzotycznych orchidei. Rozkoszować żeglowaniem, czując powiew ciepłego passatowego wiatru. Belize otwiera wrota przed tymi, którzy pragną zachwytów. Intryguje różnorodnością i kusi bogactwem tajemnic. Oferuje tysiące niezapomnianych doznań, dzięki obcowaniu na styku podwodnego świata z wciąż nieodkrytymi tropikalnymi lasami, w których kryją się ruiny świątyń Majów.

CZARTER KATAMARANU W BELIZE – RAJ NA WODZIE I POD WODĄ

Belizyjskie cayes to ponad 100 niewielkich piaszczystych wysp u wybrzeża kraju. Biel plaż i turkusowo-błękitna woda, dwa atole oraz niekończące się kilometry rafy koralowej z wyjątkową jaskinią Blue Hole o głębokości ponad 140 m i średnicy 300 m, którą widać z kosmosu! Trudno wyobrazić sobie bardziej zachwycające miejsce. To, co widać gołym okiem, doprawione jest szczyptą opowieści o zatopionych w ostatnim stuleciu statkach. W Belize zamienisz się w ekscentrycznego poszukiwacza skarbów, którego prowadzi nieograniczona wyobraźnia.   Podwodne bogactwo Belize zawiera się także w egzotycznie brzmiących nazwach miejsc:

  • Shark Ray Alley. Hol Chan Marine Reserve. Podwodne „akwarium” o głębokości do 10 metrów. Zachwyca niezliczonymi formacjami koralowców i tropikalnych ryb.
  • Turneffe Atoll. Bogactwo miejsc do nurkowania, w tym sławna Blue Hole o 140 m głębokości!
  • Monkey River. Jedna z głównych rzek Belize, po której można pływać przez cały rok małymi łodziami.

CZARTER W BELIZE – UROKLIWE MIASTECZKA I BOGACTWO SMAKÓW

Belize jest zamieszkane głównie przez gościnną, przyjazną i lubiącą dobrą zabawę ludność kreolską. Niewielkie, malownicze domki otoczone turkusowymi wodami zatok są znakiem rozpoznawczym kraju. Egzotyczna kuchnia rozpieszcza kubki smakowe meksykańskimi potrawami, rybami i owocami morza oraz świeżymi owocami. Boski smak mają tu zwłaszcza ananasy pinia, papaja, kokosy, mango, liczi i awokado.

Czarter katamaranu Belize
Czarter katamaranu Belize

Na lądowej mapie Belize warto zobaczyć:

  • Caracol. Starożytne miasto Majów. W czasach świetności największe w Belize, dziś zatopione pośród liściastych lasów tropikalnych.
  • Mountain Pine Ridge. Rezerwat leśny z dolinami wypełnionymi lasami, wodospadami oraz tysiącami błękitnych motyli.
  • Xunantunich. Ruiny budynków Majów, w których można podziwiać imponujące hieroglify. Na wytrwałych, którzy dotrą na szczyt El Castillo, czeka nagroda: panorama rzeki Mopan.
  • Actun Tunichil Muknal, zwana “Jaskinią Kryształowej Dziewicy”. To jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych i archeologicznych w Ameryce Środkowej. Tylko dla tych, którym niestraszne są wilgoć i błoto.
  • Góry Maya z najwyższym szczytem kraju – Victorią, wznoszącym się na wysokość 1122 m. n.p.m.

CZARTER KATAMARANU W BELIZE –  GDZIE CIĘ ŻAGLE PONIOSĄ

Mimo że Belize zaprasza przez cały rok, najlepszą porą na wyprawę jest okres od marca do końca maja. Dotrzeć można tu samolotem z jednego z amerykańskich miast, a dla chętnych pokonywania odległych tras samochodami lub autobusami polecamy połączenia drogowe z Meksyku i Gwatemali.

Jeżeli zastanawiasz gdzie się wybrać na wakacje na katamaranie,
albo masz pomysł, ale nie wiesz czy to dobry wybór, to pobierz
„5 kluczowych pytań…”, które Ci ten wybór ułatwią.

↓↓↓

Copyright © 2022 Blue Sails