Czarter na Martynice – no. 1 na Karaibach

Pociągająca kombinacja łącząca urok Francji ze zmysłowością Karaibów to znak rozpoznawczy Martyniki, a wznoszący się na wyspie wulkan Mt. Pelee, nadaje jej nieco tajemniczej atmosfery. Martynika to najpopularniejsze miejsce skąd można zacząć czarter jachtu. Najwięcej jest tam jachtów do wyboru i najłatwiej można dolecieć.

Nartynika - czarter jachtu

 

Kreolska tradycja współgra na Martynice z tradycją francuską. Mieszkańcy wyspy uwielbiają modę, zajadają się croissantami, czytają francuską prasę i słuchają współczesnej muzyki francuskiej Indii Zachodnich – zouk. Jej rytmy rozbrzmiewają w barach i kafejkach.

 

Na wyspie odbywają się coroczne wydarzenia przyciągające turystów z całego świata. Najbardziej znane z nich to pięciodniowy karnawał, rozpoczynający się w Tłusty Czwartek. W sierpniu odbywają się tygodniowe regaty żeglarskie Tour des Yoles Rondes.

Loty powrotne z Martyniki startują najczęściej w godzinach wieczornych. Czas pomiędzy porannym oddaniem jachtu, a wylotem warto zagospodarować ciekawą kilkugodzinną wycieczką po wyspie. Zawsze to lepsze niż czekanie na bagażach w marinie lub na lotnisku. :)

Bakuoa MartynikaKarnawałJardin de Balata


CZARTER JACHTU z MARTYNIKI – CO WARTO ZOBACZYĆ

MARTYNIKA

 • Jardin de Balata – przepiękny ogród botaniczny na wysokości 450 metrów nad wybrzeżem, zbudowany wokół kreolskiej rezydencji. Zwiedzających prowadzi niepozorna ścieżka, która ma wiele rozgałęzień i często niespodziewanie się kończy. Rośliny są pięknie wyeksponowane, w głowie kręci się od zapachów i kolorów. Wielką frajdę sprawia odnajdywanie okazów, które do tej pory znaliśmy jedynie w postaci doniczkowej z mieszkań i biur, a tutaj  to nierzadko drzewa lub olbrzymie krzewy.

 • Destylarnia rumu 
  – produkcja rumu to nieodzowna część historii Martynki. Jeśli  słuchać tej historii, to tylko tutaj! Zwłaszcza że wizyta kończy się degustacją rumu!

 • Miasteczko St. Pierre.
  Z bogatego i eleganckiego portowego miasta stało się w jednej chwili prawie nic nie znaczącą miejscowością. Miało to miejsce w 1902 r. kiedy wybuchł wulkan Mount Pelee i zrównał miasto z ziemią. Uratował się tylko jeden człowiek – przebywający w więzieniu.
St. LUCIA
 • Sufriere. Miasteczko z niesamowitym klimatem i bardzo dobrą lokalną kuchnią. Warto popytać miejscowych. Jeden z barów znajduje się nieopodal przystani.
 • Diamond Botanical Garden. Jeśli nie widzieliśmy botanicznego ogrodu na Martynice, albo po prostu lubimy takie miejsca, to niedaleko Dufrieremożna wybrać się na oglądanie miejscowej flory.
 • Pitonsy: Petit i Gros Piton. W zatoce Pitosns Bay staje się na bojach. Śmierdzi tam trochę siarką, ale nie na tyle żeby nie dać rady tam nocować. Można wybrać się na treking na Pitonsy. Zajmuje on parę godzin!
Martynika Targ na MartyniceClub Med
St.VINCENT & GRENADYNY
 • Wallilabou Bay - z resztkami scenografii po kręceniu jednego z odcinków "Piraci z Karaibów". 
 • Blue Lagoon Marina. Na samym południu wyspy. Nieopodal są supermarket, bary i restauracje.
 • Port Elizabeth na Bequia. Olbrzymia zatoka ze statkiem , z którego zatankujemy wodę i któremu oddamy śmieci. Na brzegu mnóstwo uroczych, klimatycznych knajpek.
 • Mustique. Prywatna wyspa. Wspaniałe rezydencje do wynajmu, zamieszkane często przez znanych tego świata. Willę ma tu m.in. Mick Jagger i mozna go spotkać czasem w barze Basil's Bar.
 • Mayreau. Można stanąć w Salt Whistle Bay od północy lub w Saline Bay od zachodu. Chyba bardziej klimatyczna jest ta pierwsza. Pomiędzy zatokami jest droga przy której na wzniesieniu (mniej więcej w połowie drogi) są bary warte odwiedzenia i widoki warte zobaczenia.
 • Tobago Cays. Tego miejsca przedstawiać nie trzeba. Jest to najbardziejchyba znane, kultowe kotwicowisko w tej cześci Karaibów. Pięknie położone wśród mniejszych wysepek, osłonięte przed zafalowaniem z Atlantyky pasem rafy. Jest płytko, więc dobrze się kotwiczy, wieje mocno i trzeba uważać w trakcie nurkowania i pływania na silne prądy.Warto też wyskoczyć poza rafę i podpłynąć do Petit Tabac. Malutkiej wysepki z piękną rafą i plażą.
 • Union Island. Możnba zajrzeć do Clifton Village. Kolorowego miasteczka z rynkiem z kolorowych budek, w których kupimy warzywa i owoce. I zatankujemy wodę. Możemy też stanąć po drugiejs stronie wyspy w ślicznej Chatham Bay.
Tobago Cays - czarter jachtów na Martynice

Czarter jachtu z Martyniki najlepiej planować w okresie od stycznia do końca kwietnia.  W terminie marzec-kwiecień można spodziewać się mniejszej ilości opadów i łagodniejszych wiatrów. Temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie spada tu poniżej 25 stopni, a woda w morzu zachęca do kąpieli przez cały rok, stale utrzymując się powyżej 25 stopni.

Ciekawostką na Martynice jest to, że za rozmowy telefoniczne płacimy według stawki jak w Unii Europejskiej. :) To efekt bycia terytorium zamorskim Francji.

RumTahala BeachHomar

Jak to w tropikach bywa, na Martynice ponad 90% floty stanowią katamarany. Znajdziemy tu wszystkie popularne modele dostępne do czarteru, od małych 36-stopowych po duże ponad 50-stopowe. Marina Le Marin na południu Martyniki to jedna z większych baz czarterowych na Karaibach. Duży wybór katamaranów, atrakcyjne ceny czarterów, dogodne połączenia lotnicze... Nic dziwnego, że właśnie tu trafia większość załóg z Polski rozpoczynających swoją przygodę z tropikalnym żeglowaniem.

Wyślij zapytanie o czarter na Martynice

CZARTER JACHTU NA MARTYNICE – JAK DOLECIEĆ?

Najlepsze połączenia na Martynikę z Europy  prowadzą przez Paryż. Z Polski na jednym bilecie najwygodniej dolecieć liniami Air France. Jeśli zależy nam bardziej na cenie niż na czasie podróży, to podróż można rozbić na dwa etapy. Pierwszy do Paryża, a drugi, po noclegu w Paryżu, na Martynikę. W takim wariancie możemy wziąć także pod uwagę linie Air Caraibes oraz CorsAir.

NIE MASZ EKIPY NA CAŁY JACHT, A MARZYSZ O REJSIE NA MARTYNICE? ZAREZERWUJ JEDNĄ KABINĘ.

Sprawdź terminy rejsów all inclusive na Martynice