Czarter na Martynice – no. 1 na Karaibach

Pociągająca kombinacja łącząca urok Francji ze zmysłowością Karaibów to znak rozpoznawczy Martyniki, a wznoszący się na wyspie wulkan Mt. Pelee, nadaje jej nieco tajemniczej atmosfery. Martynika to najpopularniejsze miejsce skąd można zacząć czarter jachtu. Najwięcej jest tam jachtów do wyboru i najłatwiej można dolecieć.

Kreolska tradycja współgra na Martynice z tradycją francuską. Mieszkańcy wyspy uwielbiają modę, zajadają się croissantami, czytają francuską prasę i słuchają współczesnej muzyki francuskiej Indii Zachodnich – zouk. Jej rytmy rozbrzmiewają w barach i kafejkach.

MartynikaTarg na MartyniceClub Med


Na wyspie odbywają się coroczne wydarzenia przyciągające turystów z całego świata. Najbardziej znane z nich to pięciodniowy karnawał, rozpoczynający się w Tłusty Czwartek. W sierpniu odbywają się tygodniowe regaty żeglarskie Tour des Yoles Rondes.

Loty powrotne z Martyniki startują najczęściej w godzinach wieczornych. Czas pomiędzy porannym oddaniem jachtu, a wylotem warto zagospodarować ciekawą kilkugodzinną wycieczką po wyspie. Zawsze to lepsze niż czekanie na bagażach w marinie lub na lotnisku. :)

Bakuoa MartynikaKarnawałJardin de Balata


CZARTER JACHTU NA MARTYNICE – CO WARTO ZOBACZYĆ

- Jardin de Balata – przepiękny ogród botaniczny na wysokości 450 metrów nad wybrzeżem, zbudowany wokół kreolskiej rezydencji. Zwiedzających prowadzi niepozorna ścieżka, która ma wiele rozgałęzień i często niespodziewanie się kończy. Rośliny są pięknie wyeksponowane, w głowie kręci się od zapachów i kolorów. Wielką frajdę sprawia odnajdywanie okazów, które do tej pory znaliśmy jedynie w postaci doniczkowej z mieszkań i biur, a tutaj  to nierzadko drzewa lub olbrzymie krzewy.

- Destylarnia rumu 
– produkcja rumu to nieodzowna część historii Martynki. Jeśli  słuchać tej historii, to tylko tutaj! Zwłaszcza że wizyta kończy się degustacją rumu!

- Miasteczko St. Pierre.
Z bogatego i eleganckiego portowego miasta stało się w jednej chwili prawie nic nie znaczącą miejscowością. Miało to miejsce w 1902 r. kiedy wybuchł wulkan Mount Pelee i zrównał miasto z ziemią. Uratował się tylko jeden człowiek – przebywający w więzieniu.

Czarter jachtu z Martyniki najlepiej planować w okresie od stycznia do końca kwietnia.  W terminie marzec-kwiecień można spodziewać się mniejszej ilości opadów i łagodniejszych wiatrów. Temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie spada tu poniżej 25 stopni, a woda w morzu zachęca do kąpieli przez cały rok, stale utrzymując się powyżej 25 stopni.

Ciekawostką na Martynice jest to, że za rozmowy telefoniczne płacimy według stawki jak w Unii Europejskiej. :) To efekt bycia terytorium zamorskim Francji.

RumTahala BeachHomar

Jak to w tropikach bywa, na Martynice ponad 90% floty stanowią katamarany. Znajdziemy tu wszystkie popularne modele dostępne do czarteru, od małych 36-stopowych po duże ponad 50-stopowe. Marina Le Marin na południu Martyniki to jedna z większych baz czarterowych na Karaibach. Duży wybór katamaranów, atrakcyjne ceny czarterów, dogodne połączenia lotnicze... Nic dziwnego, że właśnie tu trafia większość załóg z Polski rozpoczynających swoją przygodę z tropikalnym żeglowaniem.

Wyślij zapytanie o czarter na Martynice

CZARTER JACHTU NA MARTYNICE – JAK DOLECIEĆ?

Najlepsze połączenia na Martynikę z Europy  prowadzą przez Paryż. Z Polski na jednym bilecie najwygodniej dolecieć liniami Air France. Jeśli zależy nam bardziej na cenie niż na czasie podróży, to podróż można rozbić na dwa etapy. Pierwszy do Paryża, a drugi, po noclegu w Paryżu, na Martynikę. W takim wariancie możemy wziąć także pod uwagę linie Air Caraibes oraz CorsAir.

NIE MASZ EKIPY NA CAŁY JACHT, A MARZYSZ O REJSIE NA MARTYNICE? ZAREZERWUJ JEDNĄ KABINĘ.

Sprawdź terminy rejsów all inclusive na Martynice