Czemu warto wybrać katamaran

CZARTER KATAMARANU, CZYLI 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYCZARTEROWAĆ KATAMARAN

Dla kogo są katamarany tak w ogóle?

Jeżeli popatrzymy na  żeglarstwo jak na sposób spędzania czasu, a nie jako sport, to katamarany są idealne.

Katamarany są stworzone dla osób, które:

  • nie są urodzonymi żeglarzami
  • nie mają wody morskiej we krwi
  • nie lubią przechyłów
    ale
  • lubią morze
  • lubią się przemieszczać
  • nie lubią się pakować i rozpakowywać każdego dnia
  • nie lubią tłumów
  • lubią własny rytm dnia.

Przestrzeń, komfort, bezpieczeństwo

Chcesz się wybrać pierwszy raz na żagle?
Bezpieczeństwo dzieci jest dla Ciebie najważniejsze?
Cenisz sobie wygodę i niezależność?
 

CZAS WYCZARTEROWAĆ KATAMARAN!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 9-950x570-2.jpg


1.PRZESTRZEŃ

Jesteście grupą indywidualistów z dużą potrzebą przestrzeni?
Na katamaranie każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce. Jak wygląda wnętrze katamaranu? Do dyspozycji masz wygodne kabiny z łazienkami, które zapewnią Ci potrzebną na jachcie prywatność. Część wspólna, to duży salon połączony z kuchnią, a niekiedy również z kokpitem, czyli zewnętrzną częścią. Taki układ zaspokoi chęć wspólnego biesiadowania i zapewni komfort wypoczywających.

Jesteście rodziną z dziećmi?

Wspaniale! Jest tyle miejsca na i pod pokładem, że maluchy z radością będą je odkrywać, a starsze znajdą kąt tylko dla siebie. Koniec z nudą i  siedzeniem w jednym miejscu w trakcie żeglugi! Wszystkie pływadełka potrzebne do kąpieli w morzu znajdą swoje miejsce.

Katamaran oferuje znacznie więcej metrów kwadratowych niż jacht jednokadłubowy (o tej samej długości). Coś jak 100m2 do 50m2 🙂

2.BEZPIECZEŃSTWO

Płyniecie pierwszy raz? Macie małe dzieci?
Czy katamaran jest bezpieczny? Bez obaw! Katamarany turystyczne zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa rodzinie oraz osobom bez doświadczenia żeglarskiego, ponieważ… się nie przechylają! Można z dziećmi spacerować w trakcie żeglugi. Czad!

Szklanki, puszki czy… dzieci się nie poprzewracają 🙂 Możesz spokojnie przygotować i jeść posiłki w trakcie płynięcia. Czas na postojach wykorzystaj na kąpiele, nurkowanie, zwiedzanie itp.

JAK WYBRAĆ KATAMARAN?

Zobacz tutaj

CZARTER SAMODZIELNY CZY ZE STAŁĄ ZAŁOGĄ?

Zobacz tutaj

3.KOMFORT

Cenisz sobie wygodę i prywatność?
Przestrzeń plus bezpieczeństwo zapewniają komfort wypoczynku. Wygodne dwuosobowe kabiny z łazienkami, a pomiędzy przestronny salon z aneksem nawigacyjnym oraz kuchnią wyposażoną we wszystko czego potrzeba.

W kokpicie znajdują się stół i kanapy, a pomiędzy pływakami na dziobie jest siatka, na której można się opalać. Nie do przecenienia jest fakt, że kokpit i salon są na tym samym poziomie. Koniec z bieganiem  po schodkach z drinkami 🙂 Na jachcie jednokadłubowym każda wizyta w kuchni, to… schody. Bardziej luksusowe wersje mają na wyposażeniu odsalarkę, generator prądu, klimatyzację, telewizor DVD i playstation…

Na katamaranie miejsce jest na wszystko. Ponton wisi na żurawikach za rufą (a nie leży na pokładzie zajmując miejsce), skipper ma wygodne miejsce dowodzenia, ilość schowków zapewnia ład wewnątrz i na zewnątrz.


4.MAŁE ZANURZENIE

Marzysz o kotwiczeniu blisko plaży?
Proszę bardzo! W katamaranach właśnie to jest najlepsze! Jachtem nie podpłyniesz tak blisko plaży/brzegu. Katamaranem staniesz blisko plaży co da Ci możliwość obserwacji tego co się dzieje na lądzie i jednocześnie korzystania z azylu jaki daje katamaran.
Akweny tropikalne takie jak Karaiby czy Seszele, charakteryzują się niewielką, bardzo często występującą na kotwicowiskach martwą falą, która wpada do zatoki. Jednokadłubowce na postoju w takich warunkach, kołyszą się jak wańka-wstańka. Bez przerwy. Niekiedy można nawet spaść z kanapy, a o komfortowym spaniu można zapomnieć. Katamaran reaguje na taka niezapowiedzianą falę zupełnie inaczej. Unosi się nieznacznie góra – dół.

5.SZYBKOŚĆ

Lubisz emocje szybkiej żeglugi?
Na większości katamaranów nie doświadczysz adrenaliny właściwej jachtom regatowym. To raczej jednostki do spokojnej, statecznej żeglugi. Jeżeli jednak marzy Ci się połączenie katamaranu i szybkiego żeglowania, to możesz pokusić się o czarter katamaranu o zacięciu sportowym. Wybierz katamaran „performance” z linii dwukadłubowców stworzonych do osiągania dużych prędkości. Wyobraź sobie, że „jedziesz” 20 węzłów, a szklanka spokojnie stoi na swoim miejscu na stole w kokpicie!

W kwestii doboru odpowiedniego dwukadłubowca nie mamy sobie równych. Żeglowaliśmy na większości katamaranów dostępnych w czarterach!

STOCZNIE:

Lagoon:

Lagoon 380Lagoon 39, Lagoon 40Lagoon 400Lagoon 410, Lagoon 420, Lagoon 421, Lagoon 42Lagoon 440Lagoon 450Lagoon 450 Sport, Lagoon 46, Lagoon 470, Lagoon 50, Lagoon 500, Lagoon 52Lagoon 560, Lagoon 570Lagoon 620

Nautitech-Bavaria

​Nautitech 40, Nautitech 40 Open, Nautitech 44, Nautitech 441, Nautitech 442, Nautitech 46 Open, Nautitech 46 Fly, Nautitech 47

Fountain Pajot:

Mahe 36, Athena 38, Lavezzi 40, Lipari 41, Astrea 42, Belize 43, Helia 44, Orana 44, Elba 45, Bahia 46, Saona 47, Salina 48, Saba 50

Catana: 41, 43, 47, 47 Custom, 50, 52, 55

Outremer: 45, 49, 55TS

PLAN KATAMARANU:

Poniżej zamieściliśmy przykładowe plany katamaranów żeby łatwiej było Ci zobaczyć jak rozplanowane jest jego wnętrze, która ma 2 toalety lub 4 toalety oraz mniej wygodne kabinki skipperskie w samych dziobach pływaków. Tak naprawdę rozwiązań zabudowy wnętrza jest bardzo dużo. Są też katamarany 3-kabinowe, ale my pokazujemy te najbardziej popularne przykłady.

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać idealny katamaran na swoje własne wakacje pod żaglami,
to pobierz „5 kluczowych pytań…”, które Ci to zdecydowanie ułatwią.

↓↓↓

Copyright © 2022 Blue Sails