Czarter jachtu na Seszelach – perle Oceanu Indyjskiego

„Bóg stworzył Seszele z myślą o żeglarzach" – takie słowa widnieją na stronie Turystycznej Organizacji Seszeli. Nie da się ukryć, że zdecydowanie najlepszym sposobem na zwiedzanie tego kraju jest żeglowanie. Wstęp do ukrytych zatoczek i bezludnych wysepek otwiera się wyłącznie dla tych, którzy zdecydują się na czarter jachtu. Ciepłe i przyjazne wody Oceanu Indyjskiego sprzyjają odbieraniu tych wysp jak raju na ziemi.

Seszele - czarter jachtu

SESZELE - RAJ NA ZIEMI

Mówi się, że na Seszelach istnieje więcej odcieni błękitu i zieleni, niż można sobie wyobrazić. Z tego powodu archipelag jest nazywany "Zaginionym Edenem". Bez wątpienia to kraj pięknej pogody, złotych plaż i bajecznie kolorowych atoli. Każda z wysepek wchodzących w skład archipelagu Seszeli zachwyca białym jak mąka piaskiem, turkusowymi lagunami oraz zapierającymi dech w piersiach rafami koralowymi, które przybierają najróżniejsze kształty. Lasy pełne fauny i flory niczym z surrealistycznych snów zdumiewają feerią kolorów i bogactwem form, niespotykanych w żadnym innym zakątku świata. 

SeszeleRajskie SeszeleCousine Island

CZARTER JACHTU NA SESZELACH - CO WARTO ZOBACZYĆ

Akwen jest na tyle niewielki, że warto zajrzeć wszędzie gdzie się da! Nie sposób pominąć głównej wyspy Mahe, Praslin, Silhouette czy La Digue. Nie znajdziemy tu wielkich dzieł architektury. Bogactwo, które mają do zaofereowania Seszele, to głównie niesamowita, dziewicza przyroda.

Wyślij zapytanie o czarter na Seszelach

  • Wyspa Mahe. Największa z wysp z najmniejszą stolicą świata - Victorią. Sercem Victorii jest otoczony tradycyjnymi kreolskimi domami targ, a wizytówką – miniaturowy Big Ben. Tutaj można wybrać się do ogrodu botanicznego, by na własne oczy zobaczyć olbrzymie żółwie z Aldabry.

  • Morski Park Narodowy St. Anne – oddalony o 5 km od Victorii, obejmuje sześć małych wysepek: Cerf Island, Moyenne Island, Round Island, Ste Anne Island, Long Island i Cachée Island. To doskonałe miejsce do pływania i uprawiania snorkelingu. Można podziwiać w nim rafy koralowe, pływając łodzią o szklanym dnie. Idealne miejsce na pierwszy lub ostatni postój. Szczególnie gorąco polecamy odwiedzenie wysepki Moyenne.

  • Wyspa Praslin. Park Vallée de Mai w którym rośnie palma Coco de Mer (inaczej lodoicji seszelskiej), występująca wyłącznie na Seszelach i to tylko na dwóch wyspach. Jej owoce są charakterystyczne i raczej wszystkim kojarzą się z... pośladkami :)

SeszeleGigantyczny żółwCoco de mer

  • Wyspa La Digue. Na wyspie znajduje się najczęściej fotografowana plaża Seszeli z charakterystycznymi granitowymi skałami - Anse Source d'Argent. La Digue uznawana jest za najmniej przekształconą przez człowieka i najczystszą wyspę archipelagu.

  • Coco Island – mikrowysepkę położoną na północ od La Digue. Otaczają ją szerokie rafy koralowe, które są wspaniałym miejscem do nurkowania.

  • Wyspa Curieuse, na której swobodnie żyją setki gigantycznych żółwi. Jest to druga z wysp, na której rośnie Coco de Mer, czyli palma seszelska.

  • Wyspa Aride, która jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich. Na plażach można też spotkac żółwie zielona i żółwie szylkretowe.

  • Wyspa Cousin, która od 1975 jest ptasim rezerwatem i najmniejszą z z granitowych Wysp Wewnętrznych.

  • Nid d'Aigle – najwyższy szczyt na La Digue (333 m n.p.m.). Można z niego podziwiać przepiękną panoramę obejmującą okoliczne wysepki. 

  • St. Pierre – mikrowysepkę położoną na północ od Praslin 

Wyślij zapytanie o czarter na Seszelach

Bajkowa sceneria sprawia, że Seszele są idealnym miejscem na czarter jachtu i żeglowanie z dziećmi lub osobami, które wybrały się na jacht po raz pierwszy. Czarter jachtu na Seszelach najlepiej rozpocząć z największej wyspy archipelagu – Mahé. Na Mahe można wynająć śmigłowiec i zrobić lot widokowy nad okolicznymi wysepkami. Niesamowite przeżycie!

Zobaczcie także 5 powodów, dla których warto polecieć na Seszele, o których pisze National Geographic Polska.

MahePtakiPraslin

Fotografie z seychelles.travel oraz seychelles.org

CZARTER KATAMARANU NA SESZELACH – WARTO WIEDZIEĆ

Sezon na Seszelach trwa przez cały rok, jednak czarter jachtu najlepiej planować od lutego do listopada.  Warto przy tym pamiętać, że grudzień i styczeń charakteryzują się zwiększonymi opadami. Więcej informacji o pogodzie na Seszelach znajduje się na stronie Meteo.
Z Polski na Seszele najlepiej dolecieć liniami Emirates (przesiadka w Dubaju) lub Qatar Airways (przesiadka w Doha). Na Seszelach ponad 90% floty czarterowej to katamarany. Dostępne są katamarany wielkości od 36 do 50 stóp, które mogą pomieścić od 6 do nawet 12 osób.

MARZYSZ O PODRÓŻY POŚLUBNEJ NA SESZELE?

Rejs po Seszelach – Twoja wymarzona podróż poślubna

NIE MASZ EKIPY NA CAŁY JACHT, A MARZYSZ O REJSIE NA SESZELACH? ZAREZERWUJ JEDNĄ KABINĘ.

Sprawdź terminy rejsów all inclusive na Seszelach