Czarter jachtu na Seszelach – perle Oceanu Indyjskiego

„Bóg stworzył Seszele z myślą o żeglarzach" – takie słowa widnieją na stronie Turystycznej Organizacji Seszeli. Nie da się ukryć, że zdecydowanie najlepszym sposobem na zwiedzanie tego kraju jest żeglowanie. Wstęp do ukrytych zatoczek i bezludnych wysepek otwiera się wyłącznie dla tych, którzy zdecydują się na czarter jachtu. Ciepłe i przyjazne wody Oceanu Indyjskiego sprzyjają odbieraniu tych wysp jak raju na ziemi.

SeszeleRajskie SeszeleCousine Island

Mówi się, że na Seszelach istnieje więcej odcieni błękitu i zieleni, niż można sobie wyobrazić. Z tego powodu archipelag jest nazywany "Zaginionym Edenem". Bez wątpienia to kraj pięknej pogody, złotych plaż i bajecznie kolorowych atoli. Każda z wysepek wchodzących w skład archipelagu Seszeli zachwyca białym jak mąka piaskiem, turkusowymi lagunami oraz zapierającymi dech w piersiach rafami koralowymi, które przybierają najróżniejsze kształty. Lasy pełne fauny i flory niczym z surrealistycznych snów zdumiewają feerią kolorów i bogactwem form, niespotykanych w żadnym innym zakątku świata. 

Bajkowa sceneria sprawia, że Seszele są idealnym miejscem na czarter jachtu i żeglowanie z dziećmi lub osobami, które wybrały się na jacht po raz pierwszy.

Czarter jachtu na Seszelach najlepiej rozpocząć z największej wyspy archipelagu – Mahé. Stąd jest już tylko kilka kilometrów do Victorii, którą określa się mianem najmniejszej stolicy świata. Jej sercem jest otoczony tradycyjnymi kreolskimi domami targ, a wizytówką – miniaturowy Big Ben. Tutaj można wybrać się do ogrodu botanicznego, by na własne oczy zobaczyć olbrzymie żółwie z Aldabry.

SeszeleGigantyczny żółwCoco de mer

Koniecznie trzeba pożeglować  na Praslin, La Digue i okoliczne wyspy. Pierwsza, nazywana Wyspą Palm, jest drugą co do wielkości wyspą Seszeli i jednym z dwóch miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć palmę seszelską Coco de Mer rosnącą w naturalnym środowisku. Bardzo klimatyczne La Digue uznawana jest za jedną z najczystszych i najmniej przekształconych przez człowieka wysp archipelagu.

MARZYSZ O PODRÓŻY POŚLUBNEJ NA SESZELE?

Rejs po Seszelach – Twoja wymarzona podróż poślubna


CZARTER JACHTU NA SESZELACH
– CO WARTO ZOBACZYĆ

•    Morski Park Narodowy St. Anne  – oddalony o 5 km od Victorii, obejmuje sześć małych wysepek: Cerf Island, Moyenne Island, Round Island, Ste Anne Island, Long Island i Cachée Island. To doskonałe miejsce do pływania i uprawiania snorkelingu. Można podziwiać w nim rafy koralowe, pływając łodzią o szklanym dnie. Idealne miejsce na pierwszy lub ostatni postój. Szczególnie gorąco polecamy odwiedzenie wysepki Moyenne.
•    St. Pierre – mikrowysepkę położoną na północ od Praslin
•    Coco Island – mikrowysepkę położoną na północ od La Digue.
•    Park Vallée de Mai na wyspie Praslin.
•    Wyspę Curieuse, na której swobodnie żyją setki gigantycznych żółwi.
•    Wyspę Aride, która jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich.
•    Wyspę Cousin, która od 1975 jest ptasim rezerwatem.
•    Nid d'Aigle – najwyższy szczyt na La Digue (333 m n.p.m.). Można z niego podziwiać przepiękną panoramę obejmującą okoliczne wysepki.

 

Zobaczcie także 5 powodów, dla których warto polecieć na Seszele, o których pisze National Geographic Polska.

NIE MASZ EKIPY NA CAŁY JACHT, A MARZYSZ O REJSIE NA SESZELACH? ZAREZERWUJ JEDNĄ KABINĘ.

Sprawdź terminy rejsów all inclusive na Seszelach

MahePtakiPraslin

Fotografie z seychelles.travel oraz seychelles.org

CZARTER KATAMARANU NA SESZELACH – WARTO WIEDZIEĆ

Sezon na Seszelach trwa przez cały rok, jednak czarter jachtu najlepiej planować od listopada do początku maja.  Warto przy tym pamiętać, że grudzień i styczeń charakteryzują się zwiększonymi opadami.Więcej informacji o pogodzie na Seszelach znajduje się na stronie Meteo.


Na Seszelach ponad 90% floty czarterowej to katamarany. Dostępne są katamarany wielkości od 36 do 50 stóp, które mogą pomieścić od 6 do nawet 12 osób.

Z Polski na Seszele najlepiej dolecieć liniami Emirates (przesiadka w Dubaju) lub Qatar Airways (przesiadka w Doha).

Wyślij zapytanie o czarter na Seszelach