Co różni Bali Catspace od Bali 4.1

Niedawno powitaliśmy na świecie nowe Bali. Stocznia Bali Catamaranas (Catana Group), dla zmylenia przeciwnika, nie nadała mu oznaczenia cyfrowego tylko wyrazowe. I tak rodzina Bali powiększyła się o Bali Catspace.

Bali 4.1 vs. Bali Catspace – wielkość

Wielkość katamaranu jest taka jak Bali 4.1, więc postanowiłam do niego porównywać Bali Catspace. Na pierwszy rzut oka nie ma między nimi różnicy. Jednak gdy przyjrzymy się uważniej …. to na Catspace zobaczymy fly bridge! Na Bali 4.1 niby też są materace do opalania na górze, ale na Catspace, to jednak fly bridge. No może nie jest to górny pokład na miarę Lagoon 450, ale jednak! Wydaje mi się, że to jedyny katamaran tej wielkości z górnym pokładem.

Bali 4.1 vs. Bali Catspace – kabiny

Bali Catspace różni się od Bali 4.1 również kabinami dziobowymi! I to konkretnie. W Bali 4.1 kabiny dziobowe mają tradycyjny układ. Wchodzimy do kabiny dziobowej, z boku są szafki, a na wprost łóżko. W wersji Bali Catspace kabiny dziobowe są większe, ale… podwójne łóżko (tak samo duże jak kabinie rufowej) zlokalizowane jest głębiej po prawej lub lewej stronie w poprzek jachtu. Na wprost, wzdłuż burty jest drugie łóżko, pojedyncze. Idealne rozwiązanie dla rodziny! Kabiny są więc większe, ale uzyskana przestrzeń poprzez umieszczenie dużego łóżka poprzecznie została zagospodarowana dodatkowym łóżkiem. Coś za coś. W sumie jednak w kabinie siedzi się najmniej, więc nie ma nad czym ronić łez.

W Bali Catspace nie ma kabin skipperskich ponieważ zostało na nie za mało miejsca po powiększeniu kabin dziobowych.

Pozostałe elementy są podobne jak w Bali 4.1. Cztery łazienki i kabiny rufowe pozostały bez zmian. No i coś co jest nie do pobicia, czyli olbrzymia przestrzeń dzienna powstała z połączenia kokpitu, salonu i kuchni. Normalnie jak w domu 🙂

Standardowo jak na innych modelach Bali, tutaj też nie ma siatek tylko materace. Stocznia jest konsekwentna i trzeba to docenić 🙂 Na Bali 4.1  materace są w miejscu siatek, a miejsce przy przednim oknie zajmuje kanapa. Na Bali Catspace jest odwrotnie.

Katamarany są idealne dla żeglujących rodzin lub rodzin, które dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem. Wiecie, to trochę na zasadzie prawie jak w domu, ale jednak pływa, czyli delikatne przejście z wakacji stacjonarnych, na wakacje na wodzie. I o to przecież chodzi 🙂

Coś dla tych, którzy lubią szczegóły techniczne i filmy 🙂

Więcej zdjęć Bali 4.1: https://www.blue-sails.com/czartery-jachtow/jachty/bali-4-1/

Dla lubiących technikalia:

Bali 4.1Bali Catspace
Długość: 12.12 mDługość: 12.33 m
Szerokość: 11.88 mSzerokość: 11.80 m
Zanurzenie: 1.12 mZanurzenie: 1.10 m

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać idealny katamaran na swoje własne wakacje pod żaglami, to pobierz „5 kluczowych pytań…”, które Ci to zdecydowanie ułatwią.

Agnieszka Olszewska

ekspert ds. niezapomnianych widoków

 

 

Copyright © 2024 Blue Sails