Czy jest łazienka na katamaranie?

Łazienka na katamaranie

Katamaran, to taki domek wczasowy na wodzie, jest więc na pokładzie łazienka jak i kuchnia.

W zależności od wielkości katamaranu łazienki mogą być mniejsze i większe, mają jednak wszystko czego potrzebujesz. Umywalkę, prysznic i toaletę.

Na pewno nie są to łazienki tak duże, jak w Twoim domu, co do tego nie ma wątpliwości. Żeby tak było, musiałby to być katamaran co najmniej rozmiaru Lagoon 55 w wersji owner (co to znaczy wyjaśniam TUTAJ).

Na mniejszym katamaranie, to będzie to mała kabina. Z toaletą i umywalką. Takie pomieszczenie zamieni się w kabinę prysznicową po wyciągnięciu wylewki z kranu umywalki. Leje się wtedy wodę po wszystkim z toaletą włącznie. Dlatego wszystko w takich łazienkach jest pochowane. Kosmetyki, ręczniki i papier toaletowy.

Innym rodzajem łazienki, spotykanych na większych katamaranach jest łazienka z wydzieloną strefą prysznica. Jest to pomieszczenie podzielone na toaletę z umywalką i osobny prysznic. Nie jest to kabina prysznicowa 100×100, ale jej atutem jest to że jest wydzielona i nie leje się wodą po wszystkim.

Poza łazienkami wewnątrz katamaranu jest jeszcze prysznic na zewnątrz. Wyciągana słuchawka z burty w miejscu gdzie po drabince wychodzi się z wody. Cudowne rozwiązanie! Nie musisz mokrym iść przez cały jacht do środka żeby spłukać słoną wodę. My traktujemy ten prysznic jak łazienkę. Tam gdzie żeglujemy jest ciepło i właściwie nie korzystamy z wewnętrznych łazienek żeby się umyć.

Agnieszka Olszewska

ekspert ds. niezapomnianych widoków

NEWSLETTER

 

 

Copyright © 2024 Blue Sails