Gdzie się rozerwać na Karaibach?

Na Ibizie człowiek wie gdzie lecieć na dyskotekę, a gdzie na cichą plażę. Ale na Karaibach? Plaże są na każdej wyspie, ale gdzie są imprezy? Wysp bez liku i jeszcze trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Mam dla małą Was ściągę. Sprawdźcie termin swojego wyjazdu i szykujcie się.

St. MARTIN

Na tej wyspie, zarówno po francuskiej, jak i holenderskiej stronie, życie nocne tętni, dudni i kręci się wokół ruletek w kasynach. Dodatkowo jeśli będziecie na wyspie na początku marca, to oprócz uciech nocnego życia możecie prześledzić fascynujące zmagania załóg w wyścigu o puchar Heineken’a. Regatom towarzyszą imprezy, na których występują wykonawcy światowej sławy tj. Shaggy, UB40 czy inni…

Znane są już daty kolejnych regat:
2020: 5 marca – 8 marca
2021: 4 marca – 7 marca
2022: 3 marca – 6 marca
2023: 2 marca – 5 marca

BRYTYJSKIE WYSPY DZIEWICZE

Wyspy Dziewicze słyną z Full Moon Party z najbardziej znaną w Trellis Bay na Tortoli, w której udział bierze tysiące imprezowiczów, w tym żeglarzy. Najsławniejszy bar na Wyspach, to Foxy’s. Znajdziecie go na wyspie nazwanej na cześć sławnego pirata Jost Van Dyke’a w Great Harbour. Bar organizuje co roku „Old Year’s Night” – imprezę sylwestrową, której nie możecie przegapić 🙂 Jest też impreza w mniej popularnym żeglarsko terminie. Odbywa się w lipcu, nazywa się Christmas in July Beach Party i trwa tydzień!

PUERTO RICO

Odwiedźcie koniecznie Stare San Juan i przetańczcie całą noc na ulicach La Placita de Santurce. To klub nocny na świeżym powietrzu, składający się tak naprawdę z kilku lokali usytuowanych przy sąsiadujących ulicach, który zapewnia muzykę na żywo. Jest głośno, kolorowo i jest duuużo ludzi. Miejscowi dołączają do imprez na plażach na pobliskich wyspach jak choćby Isla Palominos, na które można się dostać wyłącznie lokalną łodzią.

St. LUCIA

To nie tylko senne wioski i skąpane w słońcu plaże. Nocą St.Lucia zmienia swoje oblicze i śmiało może konkurować o miano najlepszej imprezowej wyspy na Karaibach! A centrum nocnego życia mieści się w Rodney Bay Village, gdzie prym wiodą uliczne imprezy zwane „jump-up party”.

Najważniejsza odbywa się na Gros Islet Street (wysepka na północ od St.Lucii.) i jest bardziej imprezą dla dorosłych z głośną muzyką, dobrym jedzeniem (głównie owoce morza i ryby) i tańcami.

Druga impreza, Friday Fish Fry, ma bardziej familijny charakter i odbywa się w każdy piątek w Anse La Raye, 30 min drogi na południe od Castries. To małe, malownicze miasteczko, gdzie wzdłuż plaży stoją kolorowe łodzie rybaków, z sieciami i stołami do sprawiania ryb, a Festiwal Smażonej Rybki, to tradycja obecna w kulturze mieszkańców od dawien dawna.

GRENADA

Na Grenadzie odbywają się dwie większe imprezy: SpiceMas Grenada oraz Grenada Sailing Week. Pierwszy jest wydarzeniem letnim, bo dzieje się w sierpniu, co z założenia nie jest terminem popularnym wśród żeglarzy. SpiceMas jest imprezą przywodzącą na myśl walkę dobra ze złem. Wieczorem w pochodach biorą udział odrażająco przebrani i umalowani uczestnicy, przywodzący na myśl diabły, by rano ich miejsce zajął oszałamiająco kolorowy korowód.

Druga impreza Grenada Sailing Week ma miejsce w styczniu i tu już jak najbardziej można myśleć o jego zobaczeniu zwłaszcza, że trwa 6 dni. Jest to w miarę młode wydarzenie. Pierwsze wyścigi miały miejsce w 2013 roku, ale jest już na tyle ugruntowane, że zagościło na stałe na wyspie. Każdy wyścig na koniec dnia wieńczy wspaniała impreza od Welcome Party, przez Pirate Party, po Rum Party i inne…

Nie masz jeszcze zarezerwowanego jachtu na Karaibach? Świetnie! Zobacz gdzie są imprezy i …..

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry