Lot na Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI)?

Żeby było jak najlepiej…

No wiadomo! Jak już planujesz czarter katamaranu na Karaibach, jeżeli planujesz wsiąść do stalowego cygara unoszącego Cię w przestworza, jak lecisz te 7godzin przez Atlantyk, to poświęć jeszcze chwilę czasu i skocz na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Po stokroć warto!

Na Brytyjskie Wyspy Dziewicze możesz się dostać na kilka sposobów. Zobacz, który najbardziej Ci odpowiada:

  1. Lot z Amsterdamu na St.Marteen i dalej na Tortolę
  2. Lot z Europy do Miami i dalej na Tortolę
  3. Lot z Europy do USA, dalej na St.Thomas i dalej na Tortolę (lot lub prom)

Zajrzyj też na stronę: https://www.bvitourism.com/travel/arriving-by-air

Lot Amsterdam – St.Marteen – Tortola (Brytyjskie Wyspy Dziewicze)

Pierwsza opcja, kiedyś najszybsza, to jest lot przez Amsterdam na St.Marteen i dalej na Tortolę. Łatwo, szybko i przyjemnie. St.Marteen to terytorium zależne Holandii, więc loty odbywają się głównie liniami KLM. Z wyspy St.Marteen to tylko żabi skok na Tortolę (lotnisko im. Terrance B. Lettsome – skrót lotniska EIS). I już. Teraz możesz zacząć swój czarter na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych!

Lot Miami – Tortola (Brytyjskie Wyspy Dziewicze)

Kolejna opcja to lot z Europy do Stanów Zjednoczonych do Miami. UWAGA! Pojawiły się codzienne bezpośrednie loty American Airlines (https://www.aa.com/homePage.do) z Miami na Tortolę. Takie rozwiązanie daje możliwość zrobienia HOP OFF z noclegiem w Miami i zwiedzenia bazy NASA. Niezwykła frajda dla dużych i małych 🙂

Do Stanów nie jest już wymagana wiza, ale trzeba zarejestrować się przed wylotem na stronie https://visa.govassist.com/ żeby wypełnić formularz ESTA.

Lot Stany – St.Thomas (Amerykańskie Wyspy Dziewicze – USVI) – Tortola (BVI)

Ostatnia opcja, to lot przez Stany Zjednoczone przez inne miasta niż Miami (np.Nowy Jork) na Amerykańskie Wyspy Dziewicze (USVI) na lotnisko na St.Thomas (skrót lotniska STT). Jest to najpopularniejsze lotnisko wśród podróżujących na BVI. Na St.Thomas znajdziesz po prostu większy wybór lotów, a co za tym idzie będą one w niższych cenach niż przy locie bezpośrednio na Tortolę.

Kiedyś opcja lotu przez USA, mimo że dłuższa, z noclegiem w Stanach i potrzebną wizą, wychodziła taniej niż lot przez St.Marteen. Teraz już nie jest to tak oczywiste.

Dlatego zawsze trzeba sprawdzić różne opcje.

Gdy lecisz przez NYC też możesz zrobić sobie HOP OFF na zwiedzanie Nowego Jorku. Piszemy o tym tutaj: https://www.blue-sails.com/blog/hop-off-w-nowym-jorku/

Gdy przylecisz na St.Thomas musisz się jeszcze dostać na Tortolę.
Do wyboru masz kilka opcji:
– prom publiczny
– prywatna taksówka wodna
– lot lokalny
– prywatny lot czarterowy.

Promy publiczne

Istnieje kilka publicznych promów do wyboru, są to tzw. speed boat, które płyną ok. 1 godziny. Możesz złapać prom z centrum miasta, Charlotte Amalie lub wschodniego krańca St.Thomas (Red Hook). Czas przejazdu taksówką z lotniska do centrum Charlotte Amalie wynosi około 10 minut, a do Red Hook około 25 minut. Możesz wybrać czy chcesz przybyć do West End czy do Road Town na Tortoli.

Źródło: https://bviports.org/ferry

Prywatna taksówka wodna

Prywatna taksówka wodna, to kolejna opcja transportu z STT na Tortolę. Są świetną opcją, jeśli przylatujesz późno na St.Thomas lub wolisz mieć wpływ na godzinę wypłynięcia. Prywatne taksówki wodne zabiorą Cię z Red Hook, St.Thomas, do urzędu celnego na BVI, a następnie do miejsca docelowego.
Niektóre prywatne taksówki wodne oferują usługę „od drzwi do drzwi”; odbiorą Cię na lotnisku STT, zrobią odprawę celną i dowiozą Cię do mariny bez czekania, bez zmartwień i z drinkiem w dłoniach.

Loty lokalne i prywatne loty czarterowe

Możesz skorzystać z lotu lokalnego, Cape Air, bezpośrednio z lotniska na St.Thomas (USVI) na Tortolę (BVI) lub prywatnego lotu czarterowego. Najczęściej wybierane loty czarterowe, to Fly BVI i Island Birds. Lot trwa około 15 minut.

Teraz już nie masz wymówki jak zaplanować czarter na Karaibach! Że nie wiesz jak i gdzie. Czas zaplanować rejs na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Ile kosztuje katamaran na Karaibach?

Zobacz tutaj

Jak zaplanować rejs na Karaibach?

Zobacz tutaj

Agnieszka Olszewska

ekspert ds. niezapomnianych widoków

 

 

Copyright © 2024 Blue Sails