Wszyscy żeglarze spragnieni wyrwania się ku słońcu w zimnej porze roku, mogą wybrać czarter katamaranu na Kubie. Jest jednak jeden warunek.

Kubańskie Ministerstwo Turystyki ogłosiło 6 września 2021 r., że upraszczają wymagania wjazdowe od 15 listopada 2021 r. Od tego dnia wystarczy przedstawić przy wjeździe zaświadczenie o szczepieniu Covid 19. Bez testu PCR, bez kwarantanny. Dzieje się tak ponieważ rząd Kuby spodziewa się, że do początku listopada 2021 r. 90% populacji Kuby zostanie w pełni zaszczepionych przeciwko Covid 19.

Jeżeli jednak szczepienia masz za sobą i chcesz wyjechać z Polski pogrążonej w listopadowym mroku, spróbować ulubionego drinka Ernesta Hemingway’a (nie jest to Mojito ani Cuba Libre*), to może warto rozważyć wyjazd na słoneczną Kubę by pożeglować i pozwiedzać.

Nie czekaj zbyt długo, bo katamaranów na Kubie jest co kot napłakał. A! I jeszcze jedno, nie spodziewaj się katamaranów brand new ze stoczni. Katamarany, które możesz wyczarterować na Kubie nie są może tak wiekowe jak jeżdżące tam samochody, ale nowe to one były kilka ładnych lat temu 😉

Lubisz smak przygody, chcesz sprawdzić czy cygara są diabelnie mocne, a samochody tak stare jak opowiadają?

Leć na Kubę po swoją porcję żeglarskich wspomnień!

Po więcej informacji o Kubie, kiedy jechać, jaka pogoda i co zobaczyć sięgnij tu: https://www.blue-sails.com/kuba-czartery-jachtow/.

*ulubiony drink Ernesta Hemingway’a to daiquiri 🙂 Pisarz lubił mocniejszą wersję ( z podwójnym białym rumem) zwaną Papa Doble. Baby we wsi gadają (tej kubańskiej oczywiście), że najlepsze daiquiri podają w Hawanie, w słynnej La Floridita. Czy to prawda ? Musisz sprawdzić osobiście organoleptycznie.

 

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry