Ostatnio w czarterach widać coraz więcej nietypowych jachtów – małych z 5 kabinami. Niby co roku pojawiają się nowe modele, ale w tym przypadku możemy mówić o pewnym trendzie. Jakim? O umieszczaniu 5 kabin na jednostkach w rozmiarze jachtów 4-kabinowych (45-46 stóp).

Takie działania podjęły stocznie Bavaria, Dufour i Beneteau. Dzięki temu możemy wyczarterować 5-kabinowe jachty: Bavarię C45, Dufoura 460 oraz Oceanisa 46.1.

Można mieć obawy, czy nie będzie za ciasno. Według nas działania stoczni są dobrym ruchem przede wszystkim dla rodzin żeglujących z dziećmi, które szukają nowych pojemnych jachtów. Dla nich liczą się miejsca do spania, a nie wielki jacht. W przypadku tych konkretnych modeli sprytnie rozplanowano przestrzeń noclegową i wypoczynkową.

Umieszczenie kabin na tej wielkości jachtach wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Na Bavarii C45 zmieściły się 2 łazienki i to wyłącznie w części dziobowej dostępne z kabin, a nie z mesy. Na Dufour 460 0 Oceanis 46.1 łazienki są 3, dwie w dziobowej części i jedna w rufowej.

Wszystkie jachty mają taki sam układ kabin – 4 kabiny z łóżkami w poziomie i jedną kabinę z łóżkiem piętrowym.

Kokpity na każdym z jachtów są bardzo wygodne. Dufour 460 i Oceanis 46.1 mają po jednym stoliku w kokpicie, a Bavaria C45 ma dwa równoległe, które jeśli złożone są w części centralnej, to nie utrudniają komunikacji.

BAVARIA C45

Dufour 460

OCEANIS 46.1

Nagłówek slajdu
Jestem treścią tego slajdu.Kliknij przycisk edycji, aby zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Kliknij tutaj