Azory – Zielona Perła Atlantyku

Wyobraź sobie miejsce, gdzie dzikość natury  rozpościera przed oczami krajobrazy niczym z najpiękniejszych baśni o czarodziejskich krainach. Nieustająca zieleń wzgórz, jeziora kryjące się w wygasłych wulkanicznych kraterach, liczne jaskinie i piękna kolonialna architektura czekają na Azorach.

W tym najbardziej wysuniętym na zachód kawałku Europy czas ustępuje miejsca niezliczonym ilościom zachwytów nad doskonałością przyrody. Wyjątkowo łagodny klimat Azorów sprzyja żeglowaniu i innym formom aktywnego wypoczynku. Na uwielbiających piesze wędrówki czekają trasy trekkingowe, a na miłośników dwóch kółek – kilometry tras rowerowych.

AZORY – WYSPY JAK Z MARZEŃ

Magia Azorów kryje się w każdej z 9 wysp należących do archipelagu. Wszystkie posiadają odmienny charakter i oryginalne krajobrazy. Sao Miguel zachwyca wulkanami, źródłami termalnymi i lasem laurowym. Santa Maria, zwana Żółtą Wyspą, słynie z najstarszych osad w archipelagu i licznych wodospadów. Na wyspie Pico można zdobyć wulkan o tej samej nazwie, wznoszący się na wysokość 2351 m n. p. m., który jest jednocześnie najwyższym szczytem Portugalii. Na wyspie Faial można zobaczyć majestatyczny krater porośnięty niebieskimi hortensjami, zaś na wyspie Terceira – krater Guilherme Moniz Kaldera o obwodzie 15 km! Wyspa Graciosa, zwana „Białą wyspą” to z kolei rezerwat biosfery ze wspaniałymi jaskiniami, a na Sao Jorge można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram całych Azorów! Dwie ostatnie wyspy – Corvo i Flores – słyną z pięknych nadmorskich klifów. Flores to wyspa pełna zieleni, jezior wulkanicznych, wodospadów i – od czego wzięła swoją nazwę – niezliczonej ilości zachwycających oczy kwiatów.

Magnesem są bez wątpienia liczne jeziora znajdujące się w kraterach wygasłych wulkanów. Największą popularność zyskał akwen Sete Cidades, który powstał w dwóch kraterach, o łącznej średnicy 12 km.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie azores-monument-3584456_1920_800.jpg

ŻEGLARSKIE OPOWIEŚCI Z AZORÓW

Najpopularniejszy port w Portugalii to marina w mieście Horta. Jest znana na całym świecie! Żeglarze spotykają się tutaj regularnie, nawet jeśli miałby to być tylko drink w barze u Piotra. Na ścianach nabrzeża znajdują się liczne rysunki, malowane przez żeglarzy zatrzymujących się w porcie. Legenda głosi, że w łodzie tych, którzy nie zostawią na nich żadnego rysunku, uderzą silne wiatry.

PIĘKNO PRZYRODY I RAJ DLA AKTYWNYCH NA AZORACH

Azory nie są kierunkiem masowej turystyki. Nie każdemu przypada do gustu kapryśna pogoda i niewielka liczba piaszczystych plaż. Braki z nawiązką wynagradza jednak zachwycająca natura, której nie spotka się w żadnym innym zakątku świata. Na Azory najlepiej wybrać się od czerwca do września, gdy temperatury osiągają maksymalnie 30 stopni. Atrakcyjne połączenia lotnicze można wyszukiwać z Niemiec lub z Warszawy.

Na Wyspach Azorskich dostępne są nowe 3- i 4-kabinowe jachty. Można je czarterować z dwóch baz – Horta i Ponta Delgada.

Jeżeli zastanawiasz gdzie się wybrać na wakacje na katamaranie,
albo masz pomysł, ale nie wiesz czy to dobry wybór, to pobierz
„5 kluczowych pytań…”, które Ci ten wybór ułatwią.

↓↓↓

PIERWSZY CZARTER?

Zobacz tutaj

GDZIE JECHAĆ NA TYGODNIOWY REJS W TROPIKI?

Zobacz tutaj

Copyright © 2022 Blue Sails