CHORWACJA – CZARTER JACHTU BAVARIA 51 CRUISER


Żegluje z Blue Sails od:

Droga Załogo  Blue-Sails

W roku kalendarzowym są trzy miesiące na literę L.

Pływałem kiedyś w Chorwacji już w lutym a w lipcu z racji służbowego żeglowania po  Bałtyku nie było to możliwe, więc wybór padł na  listopad.

Po zasięgnięciu „języka” wśród znajomych dostałem namiar na specjalistów od spełniania pragnień  czyli  Blue-Sails. Po wstępnym zaskoczeniu u Was w biurze co do wyboru terminu, ofertę  czarterów dostałem bogatą w jachty i sympatyczną cenowo.  W trakcie uzgodnień otrzymywałem od P. Magdy i P. Macieja zawsze wyczerpujące odpowiedzi i co najważniejsze  podpowiedzi dot. realizacji czarteru.

Wiem, że byliście Państwo ciekawi jakie będą warunki do żeglowania w takim „mało ciekawym” terminie. W skrócie: temperatura wody w morzu 20 C, powietrza w dzień do 23 C, w nocy ok. 10 C , stan morza i wiatry umiarkowane ( bez intensywnych Jugo i Bory) . Na cały  czarter – 6 dni słonecznych. Zresztą w związku z powyższym po raz pierwszy w tym roku kąpałem się w morzu na tym rejsie – 12.XI ,bo woda była cieplejsza niż w Bałtyku w lecie.

Czarter był organizowany dla 10 osobowej grupy mieszanej 3 dzieci , 2 młodzieniaszków i reszta trochę „bardziej zaawansowanej młodzieży”. Wszyscy żałowali, że tak szybko skończył się rejs oraz zdeklarowali się na następny.

Jedynym mankamentem był krótki dzień ale plusów za to całe mnóstwo: miejsc postojowych w marinach dużo i o każdej porze, brak tłoku w trakcie zwiedzania, normalne  ceny w sklepach i restauracjach oraz odpowiedni wybór jachtów ( nasz to: s/y PINOTAGE  Bavaria 51 z 2015r.) Przekazanie jachtu odbyło się szybko i sprawnie i to w godzinach jakie nam pasowały (byliśmy chyba jedynym czarterem). W trakcie rejsu mijaliśmy się tylko z paroma jachtami.

Po rejsie chciałem Państwa zaskoczyć i opisać to co niniejszym czynię ale nie udało się bo P. Magda mnie wyprzedziła. Ta sytuacja stawia Was na najwyższym poziomie profesjonalizmu w spełnianiu żeglarskich marzeń. Dlatego w imieniu załogi i własnym – dziękujemy za współpracę.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Piotr Ruciński – nałogowy żeglarz
i załoga s/y Pinotage
– żegluje z Blue-Sails od 2015 roku

OPINIE KLIENTÓW

Copyright © 2022 Blue Sails