Ranking najchętniej czarterowanych katamaranów

Jakie katamarany najchętniej czarterujecie?

Niemal od początku działania naszej firmy, poczuliśmy, że katamarany to jest to! W roku 2008 stwierdziliśmy, że chcemy się specjalizować w katamaranach. Fascynacja wciąż trwa, katamaranów czarterujemy naprawdę dużo (jak lubisz statystyki to spójrz sobie TUTAJ). Nie bez znaczenia jest fakt, że sami na nich często pływamy. Masz więc pewne jak w banku, że w kwestii doboru odpowiedniego katamaranu doradzimy Ci jak mało kto 🙂

A teraz najpopularniejsze katamarany.

Przez te wszystkie lata największą Waszą miłością był katamaran Lagoon 400. Oczywiście dopóki był w czarterach w miarę świeży. Teraz ciężko już niestety znaleźć 400-tkę zadbaną mimo lat. Ale! Natura nie lubi próżni, rynek czarterowy też nie. Po skończonej produkcji Lagoon 400, na morza wypłynął katamaran Lagoon 42 (trzeba pamiętać, że Lagoon 40 NIE JEST następcą 400-tki. Zastąpił Lagoon 39). Lagoon 42, to był z kolei szał! Nowa linia kadłuba zrobiła swoje i Lagoon 42 zdobył Wasze serca szturmem 🙂

Bali 4.1

Z większych katamaranów upodobaliście sobie Lagoon 450. Poprzednik, Lagoon 440, to również był hit. A Lagoon 450 był, i w sumie wciąż jeszcze jest, najlepszym katamaranem ever! Biorąc pod uwagę stosunek wielkości, ceny i komfortu. W pewnym momencie do gry wszedł Lagoon 46 i razem z Lagoon 450 zawojowały rynek czarterów.

W przypadku dużych katamaranów, czyli ok. 50-stopowych, to najpierw wybieraliście Lagoon 500, a jak się zestarzały (taki lajf!), to bez sentymentów przestawiliście się na katamaran Lagoon 52, a następnie na Lagoon 50. Lubicie też katamaran Aura 51 (układ ma nawet lepszy niż Lagoon 50), ale mało go w czarterach.

Czy tylko katamarany stoczni Lagoon?

Jak widać z powyższych przykładów, stocznia Lagoon wiedzie prym. Wynika to z ilości katamaranów dostępnych na rynku. Poza tym odpowiedniki ze stoczni Fountain Pajot, Nautitech, Bali czy Leopard, są po prostu droższe w czarterach.

Najchętniej czarterowane przez Was są katamarany inne niż Lagoon, to niezmiennie Bali 4.0, Bali 4.1 i Bali Catspace. Kolejne, chętnie wybierane modele, to katamarany Bali 4.6 oraz Saona 47, aktualnie zastąpiona przez katamaran Tanna 47. To są niekwestionowani zwycięzcy. 5 kabin na 46 stopach przekona każdego!

Jednym słowem, a właściwie zdaniem, lubicie katamarany! To nas cieszy, bo… my też 🙂

Nie wiesz jak dobrać katamaran do swoich potrzeb? Nie wiesz od czego zacząć?

Agnieszka Olszewska

ekspert ds. niezapomnianych widoków

 

 

Copyright © 2024 Blue Sails