Pytacie się często o katamarany, w których swoją dużą grupę moglibyście komfortowo ulokować w kabinach. Nie w salonie, nie w kabinach dla skippera, nie na pokładzie czy w korytarzu na podłodze. Nie brałam pod uwagę katamaranów 40 stopowych, które są zarejestrowane na 12 osób, bo nie o nich chciałam tutaj pisać.

Wybrałam katamarany, które mają na tyle dużo kabin, żeby w można było zakwaterować w nich 10-12 osób. Mają one 5 lub 6 kabin dla gości plus ewentualnie dodatkowo kabiny dla załogi (skipper, hostessa). Piszę ewentualnie, bo nie wszystkie jachty mają takie kabiny, ale też i nie wszyscy jadący w dużej grupie potrzebują skippera.

Katamarany, które wzięłam “na warsztat” to:

  • Saona 47
  • Bali 4.8
  • Saba 50
  • Lagoon 50
  • Lagoon 52
  • Bali 5.4

Saona 47 – katamaran z pięcioma kabinami

Jest to jeden z najbardziej lubianych przez Was katamaranów ze stoczni Fountain Pajot. Nie dość, że wygląda rasowo (serio, serio), to jeszcze dobrze pływa i fajnie się na niej mieszka. Wiemy, bo żeglowaliśmy na niej 🙂 Saona 47 ma 5 kabin, w tym 4 kabiny z podwójnym łóżkiem i jedną kabinę z łóżkiem piętrowym. Każda z kabin ma swoją własną łazienkę. Dodatkowo Saona 47 posiada jedną kabinę dla skippera. Więcej o Saonie 47 dowiecie się w naszym opisie.

Na majówkę w Chorwacji koszt wynajęcia Saony 47 zaczyna się od ok. 4000 EUR/tydzień

Bali 4.8 – katamaran z sześcioma kabinami

Jest to katamaran, który pochodzi z nowatorskiej rodziny ze stoczni Bali Catamarans. Nowatorstwo przejawia się w nietypowej, ale bardzo wygodnej zabudowie wnętrza. Połączeno tutaj salon, kuchnię i kokpit w jedna wspólną przestrzeń dzienną. Imprezowania jak się patrzy 🙂 Bali 4.8 ma 6 kabin, w tym 4 kabiny z podwójnym łóżkiem oraz 2 kabiny z łóżkiem piętrowym. Każda z kabin ma własną łazienkę. Katamaran Bali 4.8 w wersji z 6 kabinami może mieć jedną kabinę dla skippera lub nie mieć jej w ogóle. Jeśli spodobał Ci się, ten katamaran, to zobacz jego opis Bali 4.8.

Na majówkę w Chorwacji koszt wynajęcia Bali 4.8 zaczyna się od ok. 5000 EUR/tydzień

Saba 50 – katamaran z pięcioma kabinami i pół 😉

Kolejny katamaran ze stoczni Fountain Pajot. Saba 50 wygląda na wodzie bardzo zachęcająco. Jak zresztą wszystkie katamarany z tej stoczni 🙂 Saba 50 ma 6 kabin z podwójnym łóżkiem. Jedna z kabin jest moim zdaniem nie na 2 osoby, ale na półtorej osoby, albo na dwie chude kochające się osoby. Kabina ta zaczyna się i kończy na łóżku i jest wyraźnie mniejsza od pozostałych. Każda kabina ma swoją łazienkę. Ta najmniejsza też, ale  nie ma bezpośredniego wejścia z kabiny do łazienki, tylko z korytarza. Saba 50 może mieć jedną kabiną dla skippera.

Na majówkę w Chorwacji koszt wynajęcia Saby 50 zaczyna się od ok. 6000 EUR/tydzień

Lagoon 50 – katamaran z sześcioma kabinami

Pierwszy katamaran ze stoczni Lagoon w tym zestawieniu. Lagoon 50 był długo oczekiwaną alternatywą dla Lagoon 500, który trafił do działu katamaranów “sędziwych” 😉 W wersji z największą ilością kabin Lagoon 50 ma 6 kabin z podwójnymi łóżkami. Każda z kabin ma swoją własną łazienkę. Z tym, że dwie kabiny są zdecydowanie mniejsze od pozostałych, a wejścia do swoich łazienek mają z korytarza, a nie bezpośrednio z kabiny. Lagoon 50 ma też dwie kabiny skipperskie. Jeżeli spodobał Ci się ten katamaran, to po więcej rzuć okiem na opis Lagoon 50.

Na majówkę w Chorwacji koszt wynajęcia Lagoon 50 zaczyna się od ok. 5500 EUR/tydzień

Lagoon 52 – katamaran z sześcioma kabinami

Najpopularniejszy katamaran stoczni Lagoon tej wielkości. Pojawił się na rynku jako pierwszy z 6-kabinami i od razu został dobrze przyjęty. Nie dziwi nas to, bo żeglowaliśmy na nim kilkukrotnie. Lagoon 52 ma różne wersje, ale w tej z największą ilością ma 6 kabin. Pięć kabin ma łóżka podwójne, a jedna kabina ma łóżko piętrowe. Trzy kabiny są naprawdę duże, dwie są mniejsze, a piętrowa jest naprawdę mała. Każda kabina ma swoją łazienkę, ale tylko 4 są naprawdę duże. Lagoon 52 ma dwie kabiny skipperskie. Zainteresował Cię ten model, to spójrz na opis Lagoon 52.

Na majówkę w Chorwacji koszt wynajęcia Lagoon 52 zaczyna się od ok. 6500 EUR/tydzień

Bali 5.4 – katamaran z sześcioma kabinami

Ostatni i największy katamaran w naszym zestawieniu. Bali 5.4 jest z pogranicza jachtów do samodzielnego czarter i czarterów z obowiązkowym skipperem armatora. Ale ponieważ w niektórych miejscach można go samemu wyczarterować, to znalazł się w zestawieniu 🙂 Nasz klient wrócił z Karaibów, gdzie na nim pływał i był… zachwycony! To jest kawał katamaranu! I do tego mega wygodnego. Bali 5.4 ma 6 kabin z podwójnymi łóżkami. Każda kabina jest duża, wygodna i ma własną łazienkę. Wersja 6-kabinowa (są też z mniejszą ilością kabin) może mieć dwie kabiny skipperskie, a może nie mieć ich w ogóle. Zachwycił Cię ten katamaran, to zobacz opis Bali 5.4

Na majówkę w … nie w Chorwacji, ale we Włoszech koszt wynajęcia Bali 5.4  zaczyna się od ok. 6000 EUR/tydzień

Dla tych co lubią zestawienia i porównania przygotowaliśmy porównanie katamaranów. Częstujcie się, na zdrowie 🙂

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać idealny katamaran na swoje własne wakacje pod żaglami, to pobierz „5 kluczowych pytań…”, które Ci to zdecydowanie ułatwią.

Pobierz 5 kluczowych pytań
które pozwolą Ci wybrać idealny katamaran na wakacje
5pytan

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry