Komu skóra wyschła z braku morza w pobliżu i kto już chętnie odświeżyłby płuca z miejskiego powietrza, ten z radością wyrwie się na wakacje pod żaglami! Dlaczego akurat na jacht? W dobie wszystkich obostrzeń, obaw i ogólnej dezorientacji jacht to najlepszy wybór na wakacje. Dlaczego?

  • Bezpieczny dojazd. W przypadku wyjazdu do Chorwacji mają być utworzone „korytarze” wiodące przez kraje tranzytowe dla przemieszczających się turystów. Samochód zmniejsza konieczność kontaktów z innymi ludźmi. Siku po drodze na parkingu czy szybka kawa na stacji to w końcu nie to samo co lotnisko.
  • Bezpieczne jachty. Armatorzy dezynfekują jachty przed każdym czarterem. Dostajecie na swój rejs jacht wychuchany i wyczyszczony jak laboratorium.
  • Bezpieczny check-in. Część armatorów umożliwia nawet przejęcie jachtu za pomocą aplikacji. Zmniejsza to kontakty z personelem do minimum. Trochę smutno, bo ja lubię na przykład z nimi pogadać, ale takie nam czasy chwilowo nastały…
  • Zachowanie dystansu społecznego. Na Waszym jachcie jest tylko Wasza grupa. Podczas stania na kotwicy dystans od najbliższego jachtu wynosi minimum kilkanaście metrów. Jeżeli to znajomi, to weźcie ze sobą tuby jak na demonstrację albo walkie-talkie. W porcie z kolei, nawet stojąc burta w burtę, też zachowujecie bezpieczną odległość 2 metrów od osób siedzących w kokpicie jachtu. A na rufie nie trzymajcie trapu, to nikt Wam nie wejdzie… Żarcik.
  • Bezpieczne posiłki. Jeżeli nie chcecie korzystać z knajp, zawsze możecie gotować na jachcie. Kuchnia na jachcie jest wyposażona we wszystko, co potrzebne. W knajpach zapewne będą wymuszone odległości między stolikami, a obsługa będzie chodziła w maseczkach.
  • Bezpieczne zakupy. Zaprowiantowanie jachtu przed rejsem możecie zrobić on-line lub wysyłając listę prowiantową do nas. Zakupy będą na Was czekały i nie będzie potrzeby chodzić do sklepu.

Dlaczego nie hotel? Pomyślmy:

  • Restauracje. W hotelu są wyznaczone pory posiłków. W jednym miejscu znajdzie się więc naraz więcej osób.
  • Basen, strefy SPA. Może być jeden, może być kilka, ale korzysta z niego/z nich i otaczającej infrastruktury duża grupa ludzi w tym samym czasie.
  • Windy, hole, świetlice dla dzieci. To miejsca, przez które przemieszczają się goście hotelowi wielokrotnie w ciągu dnia.

To może domek letniskowy?

Jak ktoś lubi, to proszę bardzo, tyle że domek ma pewną wadę: nie przemieszcza się! Jedyną formą wypoczynku spełniającą założenia przemieszczania się i izolacji są wakacje na jachcie. Możecie sobie myśleć, co chcecie, ale i tak jacht jest najlepszy 🙂

A jak to jest z tym otwarciem granic w Chorwacji i Grecji…?


CHORWACJA

Powtarzając za premierem Chorwacji:

Od 4 maja ma wrócić do gry działalność usługowa, czyli wszystkie miejsca, w których kontakt z klientem jest nieunikniony.
Od 11 maja wraca możliwość zgromadzeń (na razie do 10 osób i z zachowaniem odległości), otwarcie parków narodowych i knajp, w których jest możliwość zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu. I co najważniejsze, od 11 maja wznawiają działalność firmy czarterowe i hotele.

Maseczki nosimy obowiązkowo tylko w sklepach i transporcie publicznym.

GRECJA
Rząd Grecji zamierza uwalniać turystykę wolniej niż Chorwacja. Do 15 maja obowiązuje więc zakaz żeglowania i zawijania do portów. Ruch morski ma zostać wznowiony prawdopodobnie w okolicach połowy czerwca, a transport lotniczy dopiero pod koniec czerwca. O ile do Chorwacji można dojechać w 17 godzin, o tyle podróż do Grecji samochodem to już wyprawa ponad jednodniowa. Liczymy więc na uruchomienie połączeń lotniczych.

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry