Przedstawiam Ci smoka.

Dokładnie to mam na myśli katamaran Bali 5.4, który jest największym jak do tej pory katamaranem, który możesz poprowadzić samodzielnie. Nie wszędzie, ale jednak…

Katamaran Bali 5.4 ma 3 salony!

 

Jeden wewnętrzny i dwa zewnętrzne.

Pierwszy salon, to kokpit połączony z kuchnią i salonem wewnętrznym. Coś co na większości katamaranów jest oddzielne.

Znajdziesz tutaj kanapę w kształcie litery L przy stole, wygodną sofę, narożnik przy kuchni i samą dużą kuchnię w kształcie litery C z normalnych wymiarów lodówką.

Drugi salon znajduje się na tym samym poziomie, ale z przodu katamaranu, na zewnątrz. Przejście do niego prowadzi przez kuchnię. To super rozwiązanie, bo nie trzeba biegać dookoła. Drugi salon, to taka przestrzeń z kanapami, stolikiem i wielką strefą materacy w miejscu gdzie zazwyczaj na katamaranach są siatki (wszystkie katamarany stoczni Bali Catamarans tak mają).

Cała przestrzeń na tym poziomie, włącznie z pokładem na rufie, szerokimi zejściami do wody zajmuje powierzchnię 136 m²!

A jeszcze mamy trzeci salon, który znajduje się na górnym pokładzie, czyli na tzw. fly bridge’u. Tutaj oprócz miejsca z ławeczką dla skippera są kolejne kanapy, stoliki i materace do leżenia.

Katamaran Bali 5.4 jest imponujący i wygodny. A jeszcze nie przeszliśmy do kabin!

Wielkość katamaranu sprawia, że rozplanowanie przestrzeni na dolnym pokładzie, czyli kabin, może być właściwie dowolne. Mamy do wyboru:

6 kabin z podwójnymi łóżkami i 6 łazienek
6 kabin z podwójnymi łóżkami i 6 łazienek + 2 kabiny pojedyncze dla załogi każda z łazienką
5 kabin z podwójnymi łóżkami, 1 kabina z pojedynczymi łóżkami (twins) i 6 łazienek
5 kabin z podwójnymi łóżkami, 1 kabina z piętrowym łóżkiem (pullman) i 6 łazienek
4 kabiny z podwójnymi łóżkami, 1 kabina z pojedynczymi łóżkami, 1 kabina z piętrowym łóżkiem i 6 łazienek
5 kabin z podwójnymi łóżkami z czego jedna jest to Master Cabin (mega duża) i 5 łazienek
4 kabiny z podwójnymi łóżkami z czego jedna jest to Master Cabin (mega duża), 1 kabina z pojedynczymi łóżkami i 5 łazienek
4 kabiny z podwójnymi łóżkami z czego dwie są Master Cabin i 4 łazienki

Ostatnia opcja jest najbardziej luksusowa i raczej dotyczy prywatnego użytku lub wynajmu ze stałą załogą obsługującą gości, a w czarterach zazwyczaj znajdziesz dwie pierwsze. O innych, podobnych wielkością katamaranach piszemy w naszym porównaniu katamamaranów 50-54 stopowych oraz przy okazji opisywania katamaranów z 5 i 6 kabinami.

Gdzie jest dostępny w czarterach katamaran Bali 5.4?

 

W Chorwacji, w Grecji, we Włoszech i na Karaibach. Jak na razie tylko we Włoszech, w Grecji i na Karaibach dostępny jest do samodzielnego czarteru. W pozostałych przypadkach jacht ma przypisanego na stałe skippera armatora. W sumie nie jest to złe rozwiązanie. Katamaran jest naprawdę olbrzymi, wysoki, a jeżeli ktoś żegluje tylko raz w roku przez tydzień, to prowadzenie takiego jachtu mogłoby być nie lada wyzwaniem.

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać idealny katamaran na swoje własne wakacje pod żaglami, to pobierz „5 kluczowych pytań…”, które Ci to zdecydowanie ułatwią.

Mówię Blue-Sails…widzę Agnieszkę i Maćka…myślę – profesjonalizm, rzetelna informacja, skrupulatność, olbrzymia wiedza i doświadczenie! Do tego poczucie humoru i elegancka forma kontaktu. Zaufaliśmy Wam już wiele razy i się nie zawiedliśmy. Wakacje zaplanowane przez Blue-Sails zawsze spełniały oczekiwania moje, mojej rodziny i przyjaciół. Dziękuję.Paweł Golec, Golec uOrkiestra
Pobierz 5 kluczowych pytań
które pozwolą Ci wybrać idealny katamaran na wakacje
5pytan

Coś dla lubiących kwestie techniczne:

Długość 16,93 m
Szerokość 8,74 m
Zanurzenie 1,48 m

NEWSLETTER

Raz na 2 tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje
z pokładu Blue-Sails. Piszemy bo ciekawych akwenach, interesujących jachtach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów.
Przewiń do góry