Najpiękniejsze plaże Grecji dla żeglarzy

Co Ty na to by poleniuchować na plaży?

Nie, nie odjęło mi rozumu z przejedzenia. Naprawdę zapraszam Cię na plażę. A właściwie na 5 najpiękniejszych plaż w Grecji. Muszę uczciwie przyznać, że żeglując rzadko kiedy mam ochotę przebywać na plaży z turystami. Ale… niektóre z nich to naprawdę urocze zakątki.

Zakątki gdzie osób jest mało, albo takie, które należy odwiedzać po godzinach najazdu stonki turystycznej.

Lub przed.

Zdarza się nam dopływać w fajne miejsce po godzinie 16-17 i delektować się już tylko pluskiem wody, a nie muzyką rzężącą z pokładowych głośników na stateczkach turystycznych.

Stoimy w takich miejscach aż do rana dzięki czemu, również rano mamy spokój. Odpływamy, jak tylko na horyzoncie zobaczymy pędzący ku naszej miejscówce statek.

Sama plaża nie jest dla nas atrakcją, ale z jachtu wygląda całkiem przyjemnie. Zupełnie jak ładny widok z okna. Kojąco jest widzieć morze, góry, drzewa, a nie zaplecze portu albo śmietniki… Także tak. Widok jest ważny.

No dobra, nie będę ściemniać. Lądujemy na plażach ze względu na dzieci, po kilka nowych kamyków do kolekcji czy wyrzucony na brzeg piękny kawałek drewna.

Zajmuje nam to jednak w porywach godzinę. Przejdziemy się w jedną stronę, w drugą, pogrzebiemy w piasku, posiedzimy, zaczyna nam być za gorąco i …. wracamy na jacht.

Jeżeli przy plaży są skałki – to nurkujemy! To jest rozrywka wciągająca każdego. No chyba, że tak jak ja ma się uraz do zanurzania głowy pod wodę…

Dlaczego więc piszę o plażach?!

No bo są ładne. O!

Można je znaleźć w uroczych zatokach, okolonych skałkami, w cieniu miasteczka wiszącego nad urwiskiem albo na brzegu porośniętym piniami!

Nie szukajcie tu plaży na Zakynthos (tej z wrakiem), nie oczekuj plaży Lalaria na Skiathos, czy takiej z ciasno upakowanymi leżakami hotelowymi…. Mój wybór jest świadomie subiektywny, bo jest… mój. Ha!

Możesz oczywiście podrzucić swoje propozycje. Dopiszemy je do listy tak jak to robiliśmy przy filmach  żeglarskich, które warto obejrzeć i przy książkach, które warto przeczytać.

Najważniejsze jest to, że żeglując katamaranem można stanąć bardzo blisko brzegu. Tak blisko, że czasem da się dopłynąć wpław na plażę. Nawet z dziećmi 🙂

Zebrałam 5 najpiękniejszych plaż w Grecji. Grecja, tak jak Chorwacja, ma raczej skaliste plaże, więc tym bardziej warto przyjrzeć się tym mniej gruzowatym.

5 najlepszych plaż w Grecji

1) Myrtos beach, Kefalonia, Morze Jońskie
Co jest piękniejszego niż połączenie błękitu morza z białymi klifami? No właśnie… To połączenie zawsze uspokaja i koi zmysły. Plaża jest niestety dość licznie odwiedzana, ale bardzo zadbana i czysta. Bonusem, dla tych, którzy nie lubią skwaru w ciągu dnia są spektakularne zachody słońca.

2) Milia Bay, Lakakia, Alonissos, Sporady
Znów biały klif i błękit morza. Ale plaża zupełnie pusta! I to w szczycie sezonu… To jest plaża, do której można dotrzeć tylko pieszo lub jachtem. Dlatego nie ma żadnych udogodnień, co stwarza wyjątkowe poczucie spokoju i odosobnienia. I prywatności.

3) Porto Katsiki beach, Lefkada, Morze Jońskie
Białe klify wręcz wiszą nad plażą wchodząc w morze. Można dotrzeć tu samochodem (parking na szczycie) i schodkami zejść na dół (później trzeba wejść). Najlepiej jednak dotrzeć tu jachtem. Wiadomo!

4) Cape Drastis, Korfu, Morze Jońskie
Reklamówka Korfu, więc i niestety ludzi dużo. Na szczęście nie wieczorem i nie rano. Zatoka z plażą i klifami sterczącymi z wody najlepiej wygląda z klifu lub… z jachtu (zupełnie jak na Zakinthos).

5) Paliochori Beach, Milos, Cyklady
Widok brzegu kiedy wpływa się do tej zatoki jest… nieziemski. Wybrzeże wita feerią barw od kłującego w oczy białego, przez delikatne róże i brązy, aż po rdzawy rudy. Do tego krystaliczna woda. Zupełnie jak z innej planety…

Bonus: Red beach, Santorini, Cyklady, zdjęcie z serwisu greeka.com
Trochę w duchu plaży z Milos, ale tutaj zdecydowanie więcej jest czerwieni i brązów. Nawet piasek jest brązowy! Plaża niestety zorganizowana, ale tym co na jachcie, nie przeszkadza przecież brak wolnego leżaka! Patrzenia nie trzeba rezerwować 🙂

No to sobie pomarzyliśmy, wygrzaliśmy się w wirtualnym ciepełku z widokiem na plażę z pokładu katamaranu. Teraz warto zaplanować gdzie pojechać lub polecieć z przyjaciółmi lub rodziną i gdzie wynająć katamaran.

Jeżeli już wiesz gdzie chcesz pływać katamaranem, masz swoje wymarzone miejsce na najbliższe wakacje, ale nie wiesz co wybrać i jaki katamaran będzie dla Ciebie najlepszy, to…

…pobierz nasze „5 kluczowych pytań…”,
które Ci to ułatwią. A później zadzwoń lub napisz do nas 🙂

↓↓↓

Agnieszka Olszewska

ekspert ds. niezapomnianych widoków

 

 

Copyright © 2024 Blue Sails